Perestroyka

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:16, 25 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 18:48, 25 cze 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)
(wiecej info!)
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
[[Grafika:Perestroyka.gif]] [[Grafika:Perestroyka.gif]]
-Pierwsze profesjonalne demo Tomka i Michała. Tomek zrobił muzykę, Michał grafikę - obaj tworzyli efekty specjalne. Pierwsze, które zostało przez nich napisane w assemblerze. Dysponując dwoma komputerami można było uzyskać efekt stereo.+Pierwsze profesjonalne demo Tomka i Michała z 1989 r. Tomek zrobił muzykę (jeden z utworów to tzw. cover muzyczny piosenki "Lambada" zespołu KAOMA), Michał grafikę - obaj tworzyli efekty specjalne. Była to pierwsza produkcja, która została przez nich napisana w assemblerze i zapoczątkowała ich serię dem z digitalizowanymi muzyczkami. Dysponując dwoma komputerami można było uzyskać efekt stereo (jeden komputer odtwarzał kanał lewy, drugi kanał prawy). Swego czasu bardzo popularne demo i powód dumy atarowców na giełdach komputerowych i nie tylko.
Niestety, zawarte w demie muzyczki cokolwiek fałszują (aż ucho więdnie), a poza tym nie działa ono na procesorach nowszych niż [[6502]]. Wersję, która działa zarówno na 6502 jak i na [[65C816]] można ściągnąć [http://drac030.krap.pl/perestroyka-fix.arc stąd]. Niestety, zawarte w demie muzyczki cokolwiek fałszują (aż ucho więdnie), a poza tym nie działa ono na procesorach nowszych niż [[6502]]. Wersję, która działa zarówno na 6502 jak i na [[65C816]] można ściągnąć [http://drac030.krap.pl/perestroyka-fix.arc stąd].
[[Kategoria:Dema XL/XE]] [[Kategoria:Dema XL/XE]]

Wersja z dnia 18:48, 25 cze 2006

Demo Tomka Liebicha oraz Michała Widery

Grafika:Perestroyka.gif

Pierwsze profesjonalne demo Tomka i Michała z 1989 r. Tomek zrobił muzykę (jeden z utworów to tzw. cover muzyczny piosenki "Lambada" zespołu KAOMA), Michał grafikę - obaj tworzyli efekty specjalne. Była to pierwsza produkcja, która została przez nich napisana w assemblerze i zapoczątkowała ich serię dem z digitalizowanymi muzyczkami. Dysponując dwoma komputerami można było uzyskać efekt stereo (jeden komputer odtwarzał kanał lewy, drugi kanał prawy). Swego czasu bardzo popularne demo i powód dumy atarowców na giełdach komputerowych i nie tylko.

Niestety, zawarte w demie muzyczki cokolwiek fałszują (aż ucho więdnie), a poza tym nie działa ono na procesorach nowszych niż 6502. Wersję, która działa zarówno na 6502 jak i na 65C816 można ściągnąć stąd.

Personal tools