Perestroyka

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 13:19, 13 gru 2006
Muro (Dyskusja | wkład)
(Usuwanie danych personalnych)
← Previous diff
Wersja z dnia 13:23, 13 gru 2006
Muro (Dyskusja | wkład)
(Usuwanie danych personalnych)
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
[[Grafika:Perestroyka.gif]] [[Grafika:Perestroyka.gif]]
-Pierwsze profesjonalne demo Tomka i Michała z 1989 r. Tomek zrobił muzykę (jeden z utworów to tzw. cover muzyczny piosenki "Lambada" zespołu KAOMA), Michał grafikę - obaj tworzyli efekty specjalne. Była to pierwsza produkcja, która została przez nich napisana w assemblerze i zapoczątkowała ich serię dem z digitalizowanymi muzyczkami. Dysponując dwoma komputerami można było uzyskać efekt stereo (jeden komputer odtwarzał kanał lewy, drugi kanał prawy). Swego czasu bardzo popularne demo i powód dumy atarowców na giełdach komputerowych i nie tylko. Miarą jego popularności jest fakt, że muzyka z tego dema użyta była także w [[The TL's Old Music Show]] oraz megademie THE TOP #2.+Pierwsze profesjonalne demo Tomka i Muro z 1989 r. Tomek zrobił muzykę (jeden z utworów to tzw. cover muzyczny piosenki "Lambada" zespołu KAOMA), Muro grafikę - obaj tworzyli efekty specjalne. Była to pierwsza produkcja, która została przez nich napisana w assemblerze i zapoczątkowała ich serię dem z digitalizowanymi muzyczkami. Dysponując dwoma komputerami można było uzyskać efekt stereo (jeden komputer odtwarzał kanał lewy, drugi kanał prawy). Swego czasu bardzo popularne demo i powód dumy atarowców na giełdach komputerowych i nie tylko. Miarą jego popularności jest fakt, że muzyka z tego dema użyta była także w [[The TL's Old Music Show]] oraz megademie THE TOP #2.

Wersja z dnia 13:23, 13 gru 2006

Demo Tomka Liebicha oraz Muro

Grafika:Perestroyka.gif

Pierwsze profesjonalne demo Tomka i Muro z 1989 r. Tomek zrobił muzykę (jeden z utworów to tzw. cover muzyczny piosenki "Lambada" zespołu KAOMA), Muro grafikę - obaj tworzyli efekty specjalne. Była to pierwsza produkcja, która została przez nich napisana w assemblerze i zapoczątkowała ich serię dem z digitalizowanymi muzyczkami. Dysponując dwoma komputerami można było uzyskać efekt stereo (jeden komputer odtwarzał kanał lewy, drugi kanał prawy). Swego czasu bardzo popularne demo i powód dumy atarowców na giełdach komputerowych i nie tylko. Miarą jego popularności jest fakt, że muzyka z tego dema użyta była także w The TL's Old Music Show oraz megademie THE TOP #2.


Niestety, zawarte w demie muzyczki cokolwiek fałszują (aż ucho więdnie), a poza tym nie działa ono na procesorach nowszych niż 6502. Wersję, która działa zarówno na 6502 jak i na 65C816 można ściągnąć stąd.

Personal tools