Pomocne Szablony

From Atariki

Revision as of 11:56, 11 gru 2004; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Szablony są predefiniowanymi fragmentami Wiki, z których może korzystać wiele stron. Podstawowe informacje o nich są na stronie Obsługa Atariki.

Ciekawe aktualnie dostępne szablony:

Spis treści

Zewnętrzne popularne strony

Często jest tak, że linkujemy się do innych serwisów, typowym przykładem może być Pouet albo ftp.atari.art.pl. Wtedy warto użyć gotowego szablonu ułatwiającego edycję, jednocześnie ułatwiającego późniejszą modyfikację linków np. gdy adres serwera ulegnie zmianie.

Pouet

Szablon:Pouet - jeżeli opisujemy produkcję, która jest na Pouet, możemy łatwo się do niej podlinkować, wpisując np. dla intra Broda:

{{pouet|9762|gif}}

Czyli podajemy numer na pouet (widoczny w adresie strony z produkcją, w tym przypadku http://www.pouet.net/prod.php?which=9762) . Dodatkowo musimy podać rozszerzenie obrazka jaki jest dla danej produkcji na Pouet, gdyż automatycznie nie da się tego zrobić. Występują rozszerzenia gif, jpg i png, wystarczy kliknąć na obrazku na stronie Pouet prawym klawiszem i wybrać coś w rodzaju Properties czy Właściwości.

Rezultat wygląda tak:

pouet.gif

Pouet: http://www.pouet.net/prod.php?which=9762

ftp.atari.art.pl

Może powinien być szablon i do tego, ale niech ktoś może wymyśli jak powinien taki szablonik wyglądać. Może jakaś ikonka?

Obrazki i pliki

W związku z tym, że nasi wspaniali :) administratorzy Dely i Krap nie chcieli zezwolić użytkownikom na samodzielne dodawanie plików, trzeba wysyłać im wszystko mailem. Kiedy oni wrzucą to na serwer, możemy użyć szablonu i nazwy pliku.

Img

Szablon:Img - prosty szablon dla obrazka, podajemy tylko nazwę pliku, np dla Atari 830:

{{img|atari830.jpg}}

Czego rezultatem będzie atari830.jpg

Imgfr

Szablon:Imgfr - to samo co Szablon:Img ale floating right, czyli po prawej stronie ekranu oblane tekstem. Przykład dla Atari 1010:

{{imgfr|atari1010.jpg}}

Czego rezultatem jest:

atari1010.jpg

Zauważcie, jak ten obrazek jest umieszczony po prawej i oblany tekstem.

Imini

Szablon:Imini - jeżeli chcemy umieścić miniaturkę obrazka, wystarczy wpisać np:

{{imini|montezuma1|png}}

Czego rezultatem jest: montezuma1_mini.png Zwróćcie uwagę, że trzeba podać oddzielnie nazwę pliku i jego rozszerzenie. Jest to spowodowane tym, że szablon oczekuje na serwerze zarówno pliku montezuma1.png jak i montezuma1_mini.png .

Exe

Tu powinien być opis szablonu dla plików wykonywalnych (xex,exe,com,atr,car itp)

Sap

Tu powinien być opis szablonu dla SAPów

Personal tools