QASM

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:55, 29 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 13:58, 1 lip 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Crossasembler/edytor na PC, będący połączeniem edytora i kompilatora w stylu jaki oferował [[Quick Assembler]] na Atari 8-bit. Oczywiście QASM jest zgodny w dół z Quick Assemblerem, jednak nie ma jego ograniczeń takich jak pojemność bufora edytora, ilość i długość użytych etykiet itp. Dodatkowo dostępne są takie dodatki jak możliwość tworzenia makr oraz linkowania w kodzie bloków binarnych. Crossasembler/edytor na PC, będący połączeniem edytora i kompilatora w stylu jaki oferował [[Quick Assembler]] na Atari 8-bit. Oczywiście QASM jest zgodny w dół z Quick Assemblerem, jednak nie ma jego ograniczeń takich jak pojemność bufora edytora, ilość i długość użytych etykiet itp. Dodatkowo dostępne są takie dodatki jak możliwość tworzenia makr oraz linkowania w kodzie bloków binarnych.
-QASM bardzo przypomina QA - te same kolory, krój czcionki oraz dostępność kodów [[ATASCII]], można nawet powiedzieć, że jest jego Windowsowskim rozwinięciem, pozbawionym ograniczeń.+QASM bardzo przypomina QA - te same kolory, krój czcionki oraz dostępność kodów [[ATASCII]], można nawet powiedzieć, że jest jego windowsowskim rozwinięciem, pozbawionym ograniczeń.
[[Grafika:Qasm.gif]] [[Grafika:Qasm.gif]]

Wersja z dnia 13:58, 1 lip 2006

Crossasembler/edytor na PC, będący połączeniem edytora i kompilatora w stylu jaki oferował Quick Assembler na Atari 8-bit. Oczywiście QASM jest zgodny w dół z Quick Assemblerem, jednak nie ma jego ograniczeń takich jak pojemność bufora edytora, ilość i długość użytych etykiet itp. Dodatkowo dostępne są takie dodatki jak możliwość tworzenia makr oraz linkowania w kodzie bloków binarnych.

QASM bardzo przypomina QA - te same kolory, krój czcionki oraz dostępność kodów ATASCII, można nawet powiedzieć, że jest jego windowsowskim rozwinięciem, pozbawionym ograniczeń.

Grafika:Qasm.gif

Autorem programu jest Mayonez.

Personal tools