QASM

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 04:33, 15 maj 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 10:24, 29 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Autorem programu jest [[Mayonez]]. Jest to połączenie edytora i kompilatora w stylu jakim oferował [[Quick Assembler]] na Atari 8-bit. Oczywiście QASM jest zgodny w dół z Quick Assemblerem, jednak nie ma jego ograniczeń takich jak pojemność bufora edytora, ilość i długość użytych etykiet itp. Dodatkowo dostępne są takie dodatki jak możliwość tworzenia makr oraz linkowania w kodzie bloków binarnych. +Crossasembler/edytor na PC, będący połączeniem edytora i kompilatora w stylu jaki oferował [[Quick Assembler]] na Atari 8-bit. Oczywiście QASM jest zgodny w dół z Quick Assemblerem, jednak nie ma jego ograniczeń takich jak pojemność bufora edytora, ilość i długość użytych etykiet itp. Dodatkowo dostępne są takie dodatki jak możliwość tworzenia makr oraz linkowania w kodzie bloków binarnych.
QASM bardzo przypomina QA - te same kolory, krój czcionki oraz dostępność kodów [[ATASCII]], można nawet powiedzieć, że jest jego Windowsowskim rozwinięciem, pozbawionym ograniczeń. QASM bardzo przypomina QA - te same kolory, krój czcionki oraz dostępność kodów [[ATASCII]], można nawet powiedzieć, że jest jego Windowsowskim rozwinięciem, pozbawionym ograniczeń.
 +Autorem programu jest [[Mayonez]].
[[Kategoria:Emulacja]] [[Kategoria:Emulacja]]
 +[[Kategoria:Języki programowania]]

Wersja z dnia 10:24, 29 cze 2006

Crossasembler/edytor na PC, będący połączeniem edytora i kompilatora w stylu jaki oferował Quick Assembler na Atari 8-bit. Oczywiście QASM jest zgodny w dół z Quick Assemblerem, jednak nie ma jego ograniczeń takich jak pojemność bufora edytora, ilość i długość użytych etykiet itp. Dodatkowo dostępne są takie dodatki jak możliwość tworzenia makr oraz linkowania w kodzie bloków binarnych.

QASM bardzo przypomina QA - te same kolory, krój czcionki oraz dostępność kodów ATASCII, można nawet powiedzieć, że jest jego Windowsowskim rozwinięciem, pozbawionym ograniczeń.

Autorem programu jest Mayonez.

Personal tools