Radiokomputer

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:33, 22 cze 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 07:26, 23 cze 2006
Sikor (Dyskusja | wkład)
(zgodnie z zaleceniem moderatorów: nie powtarzamy nazwy artka w pierwszej linijce!!!)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-RADIOKOMPUTER to dawna audycja radiowa poświęcona popularnym ówcześnie komputerom domowym (8-bitowe Atari, ZX-Spectrum, Commmodore 64). Zaczęła być nadawana od 1 lipca 1986 r., w programie IV Polskiego Radia, w ramach Rozgłośni Harcerskiej (z oczywistych względów emisja była w późnych godzinach nocnych). Audycja ta była doskonałym źródłem darmowego oprogramowania (najczęściej programów użytkowych i edukacyjnych). Przez kilka lat rozpowszechniono w ten sposób wiele wartościowego oprogramowania. Sam proces ich pozyskiwania był prosty aczkolwiek nie zawsze skuteczny: należało nagrać na kasetę magnetofonową emitowany przez jakiś czas (kilka do kilkunastu minut) program komputerowy w formie sygnału dźwiękowego (popularnie określanego "piskami"), który następnie trzeba było wgrać magnetofonem komputerowym do komputera, ewentualnie spróbować przekopiować go stamtąd na dyskietkę. Niestety, nie zawsze się to udawało wskutek rozmaitych czynników (zakłócenia przy transmisji, słaba jakość nagrywanej taśmy, itp.) przez co dostarczało to pewnej dozy emocji.+To dawna audycja radiowa poświęcona popularnym ówcześnie komputerom domowym (8-bitowe Atari, ZX-Spectrum, Commmodore 64). Zaczęła być nadawana od 1 lipca 1986 r., w programie IV Polskiego Radia, w ramach Rozgłośni Harcerskiej (z oczywistych względów emisja była w późnych godzinach nocnych). Audycja ta była doskonałym źródłem darmowego oprogramowania (najczęściej programów użytkowych i edukacyjnych). Przez kilka lat rozpowszechniono w ten sposób wiele wartościowego oprogramowania. Sam proces ich pozyskiwania był prosty aczkolwiek nie zawsze skuteczny: należało nagrać na kasetę magnetofonową emitowany przez jakiś czas (kilka do kilkunastu minut) program komputerowy w formie sygnału dźwiękowego (popularnie określanego "piskami"), który następnie trzeba było wgrać magnetofonem komputerowym do komputera, ewentualnie spróbować przekopiować go stamtąd na dyskietkę. Niestety, nie zawsze się to udawało wskutek rozmaitych czynników (zakłócenia przy transmisji, słaba jakość nagrywanej taśmy, itp.) przez co dostarczało to pewnej dozy emocji.
Dzięki RADIOKOMPUTEROWI, udało się rozpowszechnić tak ciekawe programy na małe Atari, jak "Podróże po Polsce", czy "Perkusję" (oba autorstwa [[Iron Soft]]) albo programy matematyczne. Dzięki RADIOKOMPUTEROWI, udało się rozpowszechnić tak ciekawe programy na małe Atari, jak "Podróże po Polsce", czy "Perkusję" (oba autorstwa [[Iron Soft]]) albo programy matematyczne.

Wersja z dnia 07:26, 23 cze 2006

To dawna audycja radiowa poświęcona popularnym ówcześnie komputerom domowym (8-bitowe Atari, ZX-Spectrum, Commmodore 64). Zaczęła być nadawana od 1 lipca 1986 r., w programie IV Polskiego Radia, w ramach Rozgłośni Harcerskiej (z oczywistych względów emisja była w późnych godzinach nocnych). Audycja ta była doskonałym źródłem darmowego oprogramowania (najczęściej programów użytkowych i edukacyjnych). Przez kilka lat rozpowszechniono w ten sposób wiele wartościowego oprogramowania. Sam proces ich pozyskiwania był prosty aczkolwiek nie zawsze skuteczny: należało nagrać na kasetę magnetofonową emitowany przez jakiś czas (kilka do kilkunastu minut) program komputerowy w formie sygnału dźwiękowego (popularnie określanego "piskami"), który następnie trzeba było wgrać magnetofonem komputerowym do komputera, ewentualnie spróbować przekopiować go stamtąd na dyskietkę. Niestety, nie zawsze się to udawało wskutek rozmaitych czynników (zakłócenia przy transmisji, słaba jakość nagrywanej taśmy, itp.) przez co dostarczało to pewnej dozy emocji. Dzięki RADIOKOMPUTEROWI, udało się rozpowszechnić tak ciekawe programy na małe Atari, jak "Podróże po Polsce", czy "Perkusję" (oba autorstwa Iron Soft) albo programy matematyczne.Zobacz też:


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools