Road Race

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 06:22, 29 sie 2010
Bouli 23 (Dyskusja | wkład)
(w trakcie edycji, dopasowanie wyglądu do standardów Atariki.)
← Previous diff
Wersja z dnia 12:57, 29 sie 2010
Bouli 23 (Dyskusja | wkład)
(dalsza edycja i unifikacja z wyglądem Atariki)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Pełna nazwa gry The Great American Cross-Country Road Race, w skrócie nazywana również GARR. Pełna nazwa gry The Great American Cross-Country Road Race, w skrócie nazywana również GARR.
== Wydawca == == Wydawca ==
-Gra sygnowana przez ACTIVISION INC i wydana w 1985 roku, designet by Alex Demeo. Na rynku ukazała się zarówno w wersji dyskowej jak i kasetowej. Istnieją również wersje na komputery Commodore 64 i Apple.+Gra wydana w 1985 roku przez ACTIVISION INC, designet by Alex Demeo. Na rynku ukazała się zarówno w wersji dyskowej jak i kasetowej.
 +Istnieją również wersje na komputery Commodore 64 i Apple.
 + 
== Cel gry == == Cel gry ==
W grze, jak w ogromnej większości wyścigów chodzi o to aby wyścig ukończyć i to jak najszybciej. Osiągnięcie lokaty w pierwszej dziesiątce umożliwia nam zapisanie się w rankingu. W wersji dyskowej programu "rekordy" można zapisać na dyskietce, natomiast w wersji kasetowej brak danych. Do wyboru mamy cztery trasy - rajdy, W grze, jak w ogromnej większości wyścigów chodzi o to aby wyścig ukończyć i to jak najszybciej. Osiągnięcie lokaty w pierwszej dziesiątce umożliwia nam zapisanie się w rankingu. W wersji dyskowej programu "rekordy" można zapisać na dyskietce, natomiast w wersji kasetowej brak danych. Do wyboru mamy cztery trasy - rajdy,
-trzy prowadzące z Zachodniego Wybrzeża na Wschodnie i trasę U. S. Tour, w której należy "zaliczyć" wszystkie miasta.+trzy prowadzące z Zachodniego Wybrzeża na Wschodnie i trasę U. S. Tour, w której należy "zaliczyć" wszystkie miasta. Każdy z odcinków trzeba zaliczyć w określonym czasie, jego przekroczenie spowoduje wypadnięcie z gry.
== Obsługa gry == == Obsługa gry ==
Obsługa gry joystick'iem, oraz we wstępnej fazie gry klawisze funkcyjne START, SELECT, OPTION, oraz klawisze y, n do zatwierdzania wyboru. Obsługa gry joystick'iem, oraz we wstępnej fazie gry klawisze funkcyjne START, SELECT, OPTION, oraz klawisze y, n do zatwierdzania wyboru.
 +== Trasy ==
 +Są to trasy:
 +Los Angeles - New York
 +Seattle - Miami
 +San Francisco - Washington
 +United States Tours - rajd dookoła Stanów
[[Category: gry]] [[Category: gry]]

Wersja z dnia 12:57, 29 sie 2010

Pełna nazwa gry The Great American Cross-Country Road Race, w skrócie nazywana również GARR.

Spis treści

Wydawca

Gra wydana w 1985 roku przez ACTIVISION INC, designet by Alex Demeo. Na rynku ukazała się zarówno w wersji dyskowej jak i kasetowej. Istnieją również wersje na komputery Commodore 64 i Apple.


Cel gry

W grze, jak w ogromnej większości wyścigów chodzi o to aby wyścig ukończyć i to jak najszybciej. Osiągnięcie lokaty w pierwszej dziesiątce umożliwia nam zapisanie się w rankingu. W wersji dyskowej programu "rekordy" można zapisać na dyskietce, natomiast w wersji kasetowej brak danych. Do wyboru mamy cztery trasy - rajdy, trzy prowadzące z Zachodniego Wybrzeża na Wschodnie i trasę U. S. Tour, w której należy "zaliczyć" wszystkie miasta. Każdy z odcinków trzeba zaliczyć w określonym czasie, jego przekroczenie spowoduje wypadnięcie z gry.

Obsługa gry

Obsługa gry joystick'iem, oraz we wstępnej fazie gry klawisze funkcyjne START, SELECT, OPTION, oraz klawisze y, n do zatwierdzania wyboru.

Trasy

Są to trasy: Los Angeles - New York Seattle - Miami San Francisco - Washington United States Tours - rajd dookoła Stanów

Personal tools