Road Race

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 13:19, 29 sie 2010
Bouli 23 (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 13:31, 29 sie 2010
Bouli 23 (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Pełna nazwa gry The Great American Cross-Country Road Race, w skrócie nazywana również GARR. Pełna nazwa gry The Great American Cross-Country Road Race, w skrócie nazywana również GARR.
 +{{grafr|great_american_cross_country_road_race_2.png}}
== Wydawca == == Wydawca ==
Gra wydana w 1985 roku przez ACTIVISION INC, designet by Alex Demeo. Na rynku ukazała się zarówno w wersji dyskowej jak i kasetowej. Gra wydana w 1985 roku przez ACTIVISION INC, designet by Alex Demeo. Na rynku ukazała się zarówno w wersji dyskowej jak i kasetowej.

Wersja z dnia 13:31, 29 sie 2010

Pełna nazwa gry The Great American Cross-Country Road Race, w skrócie nazywana również GARR.

Grafika:great_american_cross_country_road_race_2.png

Spis treści

Wydawca

Gra wydana w 1985 roku przez ACTIVISION INC, designet by Alex Demeo. Na rynku ukazała się zarówno w wersji dyskowej jak i kasetowej. Istnieją również wersje na komputery Commodore 64 i Apple.


Cel gry

W grze, jak w ogromnej większości wyścigów chodzi o to aby wyścig ukończyć i to jak najszybciej. Osiągnięcie lokaty w pierwszej dziesiątce umożliwia nam zapisanie się w rankingu. W wersji dyskowej programu "rekordy" można zapisać na dyskietce i w razie potrzeby wczytać, natomiast w wersji kasetowej brak danych. Do wyboru mamy cztery trasy - rajdy, trzy prowadzące z Zachodniego Wybrzeża na Wschodnie i trasę U. S. Tour, w której należy "zaliczyć" wszystkie miasta. Każdy z odcinków trzeba zaliczyć w określonym czasie, jego przekroczenie spowoduje wypadnięcie z gry.

Obsługa gry

Obsługa gry joystick'iem, oraz we wstępnej fazie gry klawisze funkcyjne START, SELECT, OPTION, oraz klawisze y, n do zatwierdzania wyboru. Nasz samochód ma nietypowy, ale wygodny sposób obsługi: dodajemy gazu przyciskając fire, natomiast kolejne biegi włączamy ruchem joysticka do przodu. Hamujemy ruchem drążka do siebie.

Trasy

Są to etapy: Los Angeles - New York; Seattle - Miami; San Francisco - Washington; United States Tours - rajd dookoła Stanów.

Proponowany przebieg tras (optymalny):

- LOS ANGELES - NEW YORK

LOS ANGELES - ST.LOUIS - CINCINNATI (mgła) - NEW YORK (tłok)

- SEATTLE - MIAMI

SEATTLE - ALBUQUERQUE - EL PASO - HOUSTON - NEW ORLEANS (kałuże!) - MIAMI

- SAN FRANCISCO - WASHINGTON

SAN FRANCISCO - SALT LAKE - DENVER (mgła) - ST.LOUIS - NASHVILLE (mgła) - WASHINGTON

Personal tools