SoTe

From Atariki

Revision as of 12:08, 25 wrz 2005; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Grafika:SOTE-2003.jpg

Adam 'SoTe' Bienias, znany wcześniej jako 'Soused Teat'. Mieszka w Warszawie.

Jeden z członków legendarnej grupy Slight, wcześniej Code3 i crack-grupy "Clever People".

"Człowiek-orkiestra" -> poza Bartmanem oraz Jakubem Husakiem chyba jedyny, który z równym powodzeniem potrafił kodować, rysować i muzykować (!).


Produkcje:

- programy użytkowe:

  • Music Tracker prekursor Music ProTracker'a, pierwszy program muzyczny napisany przez SoTe, powstał na długo przed Future Composer'em, a wygląd interface'u był wzorowany na programie Voice Tracker z C64. Jak na tamte czasy program posiadał bardzo zaawansowany Player (możliwość użycia tzw. synth'ów czy dwu-kanałowego basu, posiadał kilka tablic częstotliwości dla różnych brzmień, możliwe było osiągnięcie metalicznego brzmienia podobnego do tego z gry Tanks). Dodaktową zaletą programu był niewielki czas wykonywania się Player'a. Program obsługiwal do 4 kanałów dźwięku. SoTe chcąc pokazać jego możliwości SoTe dokonał kilku konwersji muzyczek Jakuba Husaka, a były to Tanks, Inside. Program został zaprezentowany Jakubowi Husakowi na komputerowej giełdzie przy Grzybowskiej w Warszawie, jednak w ówczesnym czasie nie wzbudził zbytniego zainteresowania u tegoż. SoTe wypuścił kilka wersji MusicTracker'a, ostatnia wypuszczona wersja nosiła numer 2.0. W międzyczasie pojawił się Chaos Music Composer i to sprowokowało SoTe do rozpoczęcia prac nad nowym edytorem muzycznym, nieco wygodniejszym od Music Tracker'a. Tak własnie powstał Music Protracker.
  • Music Protracker (MPT)
  • Code3 Cruncher (jeden z najlepszych pakerów w historii XL/XE !)
  • Graph (niedokończony program przydatny do przystawki Video Interface)
  • oprogramowanie do samplera firmy Mirage (A/D Converter)

- dema:

i pewnie wiele innych...


Od 2. połowy lat 90-tych XX wieku praktycznie zakończył działalność na małym Atari, kierując swe zainteresowania ku popularniejszemu PC (na pożegnanie jeszcze stworzył odtwarzacz atarowskich muzyczek na ten ostatni komp - SAP player). Pracował później w firmie Metropolis Software (współtwórca m.in. gry "Archangel").



Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools