Softsynth

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 01:21, 13 lut 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 02:07, 14 lut 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 2: Linia 2:
'''SoftSynth. The Software Synthesizer''' to niemiecki, napisany w 1985 roku w [[BASIC]]-u (!) programowy syntezer dźwięku. Używał go m.in. Jakub Husak (np. w utworze "Wodospadem Czasu"). Autorem Softsyntha jest Christian Nieber. '''SoftSynth. The Software Synthesizer''' to niemiecki, napisany w 1985 roku w [[BASIC]]-u (!) programowy syntezer dźwięku. Używał go m.in. Jakub Husak (np. w utworze "Wodospadem Czasu"). Autorem Softsyntha jest Christian Nieber.
-Program składa się z modułu edytora obwiedni (EDITOR) oraz modułu kompozycyjnego (COMPOSER), który jest interpreterem specjalnego języka '''MASIC''' (''Musician's All Purpose Symbolic Instruction Code''). Nazwa jest aluzją do [[BASIC]]-a i faktycznie sposób edycji "programu" nieco przypomina pracę w BASIC-u. Kawałek utworu zapisanego w tym kodzie prezentuje obrazek.+Program składa się z modułu edytora obwiedni (EDITOR) oraz modułu kompozycyjnego (COMPOSER), który jest interpreterem specjalnego języka '''MASIC''' (''Musician's All-Purpose Symbolic Instruction Code''). Nazwa jest aluzją do [[BASIC]]-a i faktycznie sposób edycji "programu" nieco przypomina pracę w BASIC-u. Kawałek utworu zapisanego w tym kodzie prezentuje obrazek.
== SoftSynth i SpartaDOS X == == SoftSynth i SpartaDOS X ==

Wersja z dnia 02:07, 14 lut 2006

Grafika:softsynth-composer.png

SoftSynth. The Software Synthesizer to niemiecki, napisany w 1985 roku w BASIC-u (!) programowy syntezer dźwięku. Używał go m.in. Jakub Husak (np. w utworze "Wodospadem Czasu"). Autorem Softsyntha jest Christian Nieber.

Program składa się z modułu edytora obwiedni (EDITOR) oraz modułu kompozycyjnego (COMPOSER), który jest interpreterem specjalnego języka MASIC (Musician's All-Purpose Symbolic Instruction Code). Nazwa jest aluzją do BASIC-a i faktycznie sposób edycji "programu" nieco przypomina pracę w BASIC-u. Kawałek utworu zapisanego w tym kodzie prezentuje obrazek.

SoftSynth i SpartaDOS X

"SoftSynth" jest programem starym i jako taki ma problemy ze współdziałaniem ze SpartaDOS X. Tutaj jest do ściągnięcia wersja, która jako tako działa pod SpartaDOS X, jeśli zostanie wczytana do interpretera Turbo BASIC-a XL. Dzięki temu program może być zmieszczony w jednym podkatalogu razem z instrumentami, przykładowymi utworami itp., co z kolei pozwala na dość wygodne użytkowanie go posiadaczom twardego dysku. UWAGA: archiwum zawiera 140 plików - więc odpakować je w całości można tylko pod SpartaDOS X.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools