Softsynth

From Atariki

Revision as of 16:29, 25 cze 2006; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Grafika:softsynth-composer.png

Skrót od: The Software Synthesizer

Niemiecki, napisany w 1985 roku w BASIC-u (!) programowy syntezer dźwięku. Używał go m.in. Jakub Husak (np. w utworze "Wodospadem Czasu"). Autorem Softsyntha jest Christian Nieber.

Program składa się z modułu edytora obwiedni (EDITOR) oraz modułu kompozycyjnego (COMPOSER), który jest interpreterem specjalnego języka MASIC (Musician's All-Purpose Symbolic Instruction Code). Nazwa jest aluzją do BASIC-a i faktycznie sposób edycji "programu" nieco przypomina pracę w BASIC-u. Kawałek utworu zapisanego w tym kodzie prezentuje obrazek.

SoftSynth i SpartaDOS X

"SoftSynth" jest programem starym i jako taki ma problemy ze współdziałaniem ze SpartaDOS X. Tutaj jest do ściągnięcia wersja, która jako tako działa pod SpartaDOS X, jeśli zostanie wczytana do interpretera Turbo BASIC-a XL. Dzięki temu program może być zmieszczony w jednym podkatalogu razem z instrumentami, przykładowymi utworami itp., co z kolei pozwala na dość wygodne użytkowanie go posiadaczom twardego dysku. UWAGA: archiwum zawiera 140 plików - więc odpakować je w całości można tylko pod SpartaDOS X.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools