TRAK AT

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 01:05, 23 gru 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 01:06, 23 gru 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 5: Linia 5:
* TRAK AT-D2 - podobnie jak wersja AT-D1, ale działająca również w podwójnej gęstości * TRAK AT-D2 - podobnie jak wersja AT-D1, ale działająca również w podwójnej gęstości
-Bufor drukarki w astcjach AT-D1 i AT-D2 ma standardowo wielkość 4k i można go rozszerzyć do 16k. Ten bufor można tez wykorzystać inaczej: konfigurując stację specjalnym programem zwanym ''Turbo-Charged'' można go przeznaczyć na bufor dla odczytywanej z dyskietki ścieżki. Innymi słowy, jest to chyba pierwsza stacja do Atari wyposażona w [[buforowanie ścieżek]]. +Bufor drukarki w stacjach AT-D1 i AT-D2 ma standardowo wielkość 4k i można go rozszerzyć do 16k. Ten bufor można też wykorzystać inaczej: konfigurując stację specjalnym programem zwanym ''Turbo-Charged'' można go przeznaczyć na bufor dla odczytywanej z dyskietki ścieżki. Innymi słowy, jest to chyba pierwsza stacja do Atari wyposażona w [[buforowanie ścieżek]].
==Zobacz też== ==Zobacz też==

Wersja z dnia 01:06, 23 gru 2006

Seria stacji dysków 5,25" do ośmiobitowego Atari wytwarzana przez TRAK Microcomputer Corp. w latach 1982-1984. Stacje TRAK AT występowały w trzech odmianach:

  • TRAK AT-1 - działająca w pojedynczej (SD) i podwójnej gęstości (DD)
  • TRAK AT-D1 - działająca w pojedynczej gęstości, ale wyposażona w gniazdo drukarki (standardu Centronics) i wewnętrzny bufor
  • TRAK AT-D2 - podobnie jak wersja AT-D1, ale działająca również w podwójnej gęstości

Bufor drukarki w stacjach AT-D1 i AT-D2 ma standardowo wielkość 4k i można go rozszerzyć do 16k. Ten bufor można też wykorzystać inaczej: konfigurując stację specjalnym programem zwanym Turbo-Charged można go przeznaczyć na bufor dla odczytywanej z dyskietki ścieżki. Innymi słowy, jest to chyba pierwsza stacja do Atari wyposażona w buforowanie ścieżek.

Zobacz też

Personal tools