UMON XL

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 21:17, 21 wrz 2017
KMK (Dyskusja | wkład)
(Niemiec też człowiek)
← Previous diff
Wersja z dnia 13:45, 24 wrz 2017
KMK (Dyskusja | wkład)
(w zasadzie to sugeruje, że wad jest więcej...)
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
Stary (1985), ale całkiem wygodny program narzędziowy łączący w sobie disasembler, debugger, funkcje podglądu i modyfikacji pamięci, podglądu i modyfikacji sektorów na dyskietce (niestety tylko w [[SD|pojedynczej gęstości]]), konwersji liczb itp. Autorem jest [[Uwe Magnus]]. Stary (1985), ale całkiem wygodny program narzędziowy łączący w sobie disasembler, debugger, funkcje podglądu i modyfikacji pamięci, podglądu i modyfikacji sektorów na dyskietce (niestety tylko w [[SD|pojedynczej gęstości]]), konwersji liczb itp. Autorem jest [[Uwe Magnus]].
-Największą wadą programu są błędy w disasemblerze, np. rozkaz '''LDX abs,Y''' zostanie wyświetlony jako '''LDX abs,X'''; są też problemy z obliczaniem adresów docelowych skoków względnych: gdy skok w przód przekracza granicę stron, zostanie wyświetlony jako skok wstecz. Dzieje się tak, gdyż przy obliczaniu adresu efektywnego program dodaje przeniesienie do jego młodszego bajtu zamiast do starszego.+Wadą programu są błędy w disasemblerze, np. rozkaz '''LDX abs,Y''' zostanie wyświetlony jako '''LDX abs,X'''; są też problemy z obliczaniem adresów docelowych skoków względnych: gdy skok w przód przekracza granicę stron, zostanie wyświetlony jako skok wstecz. Dzieje się tak, gdyż przy obliczaniu adresu efektywnego program dodaje przeniesienie do jego młodszego bajtu zamiast do starszego.
== Download == == Download ==

Wersja z dnia 13:45, 24 wrz 2017

Grafika:umonxl.png

Stary (1985), ale całkiem wygodny program narzędziowy łączący w sobie disasembler, debugger, funkcje podglądu i modyfikacji pamięci, podglądu i modyfikacji sektorów na dyskietce (niestety tylko w pojedynczej gęstości), konwersji liczb itp. Autorem jest Uwe Magnus.

Wadą programu są błędy w disasemblerze, np. rozkaz LDX abs,Y zostanie wyświetlony jako LDX abs,X; są też problemy z obliczaniem adresów docelowych skoków względnych: gdy skok w przód przekracza granicę stron, zostanie wyświetlony jako skok wstecz. Dzieje się tak, gdyż przy obliczaniu adresu efektywnego program dodaje przeniesienie do jego młodszego bajtu zamiast do starszego.

Download

  • UMON XL (archiwum ARC, 5,77 KB)
  • Stąd można pobrać wersję z poprawką do obliczania wyżej wspomnianych skoków
Personal tools