UMON XL

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 13:40, 11 lut 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 10:58, 21 cze 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 2: Linia 2:
[[UMON XL]] to stary (1985), ale całkiem wygodny program narzędziowy łączący w sobie disasembler, debugger, funkcje podglądu i modyfikacji pamięci, podglądu i modyfikacji sektorów na dyskietce (niestety tylko w pojedynczej gęstości), konwersji liczb itp. Autorem jest Uwe Magnus. [[UMON XL]] to stary (1985), ale całkiem wygodny program narzędziowy łączący w sobie disasembler, debugger, funkcje podglądu i modyfikacji pamięci, podglądu i modyfikacji sektorów na dyskietce (niestety tylko w pojedynczej gęstości), konwersji liczb itp. Autorem jest Uwe Magnus.
 +
 +Największą wadą programu są błędy w disasemblerze, np. rozkaz '''LDX abs,Y''' zostanie wyświetlony jako '''LDX abs,X''', są tez problemy z obliczaniem adresów docelowych skoków względnych, gdy skok w przód przekracza granicę stron.
[[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]] [[Kategoria:Oprogramowanie Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Programy użytkowe]] [[Kategoria:Programy użytkowe]]

Wersja z dnia 10:58, 21 cze 2006

Grafika:umonxl.png

UMON XL to stary (1985), ale całkiem wygodny program narzędziowy łączący w sobie disasembler, debugger, funkcje podglądu i modyfikacji pamięci, podglądu i modyfikacji sektorów na dyskietce (niestety tylko w pojedynczej gęstości), konwersji liczb itp. Autorem jest Uwe Magnus.

Największą wadą programu są błędy w disasemblerze, np. rozkaz LDX abs,Y zostanie wyświetlony jako LDX abs,X, są tez problemy z obliczaniem adresów docelowych skoków względnych, gdy skok w przód przekracza granicę stron.

Personal tools