UMON XL

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:58, 21 cze 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 20:09, 30 cze 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
{{grafr|umonxl.png}} {{grafr|umonxl.png}}
-[[UMON XL]] to stary (1985), ale całkiem wygodny program narzędziowy łączący w sobie disasembler, debugger, funkcje podglądu i modyfikacji pamięci, podglądu i modyfikacji sektorów na dyskietce (niestety tylko w pojedynczej gęstości), konwersji liczb itp. Autorem jest Uwe Magnus.+Stary (1985), ale całkiem wygodny program narzędziowy łączący w sobie disasembler, debugger, funkcje podglądu i modyfikacji pamięci, podglądu i modyfikacji sektorów na dyskietce (niestety tylko w pojedynczej gęstości), konwersji liczb itp. Autorem jest Uwe Magnus.
Największą wadą programu są błędy w disasemblerze, np. rozkaz '''LDX abs,Y''' zostanie wyświetlony jako '''LDX abs,X''', są tez problemy z obliczaniem adresów docelowych skoków względnych, gdy skok w przód przekracza granicę stron. Największą wadą programu są błędy w disasemblerze, np. rozkaz '''LDX abs,Y''' zostanie wyświetlony jako '''LDX abs,X''', są tez problemy z obliczaniem adresów docelowych skoków względnych, gdy skok w przód przekracza granicę stron.

Wersja z dnia 20:09, 30 cze 2006

Grafika:umonxl.png

Stary (1985), ale całkiem wygodny program narzędziowy łączący w sobie disasembler, debugger, funkcje podglądu i modyfikacji pamięci, podglądu i modyfikacji sektorów na dyskietce (niestety tylko w pojedynczej gęstości), konwersji liczb itp. Autorem jest Uwe Magnus.

Największą wadą programu są błędy w disasemblerze, np. rozkaz LDX abs,Y zostanie wyświetlony jako LDX abs,X, są tez problemy z obliczaniem adresów docelowych skoków względnych, gdy skok w przód przekracza granicę stron.

Personal tools