Union Software Of Silesia Rousers (USSR)

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 17:13, 13 lut 2005
Macgyver (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 18:58, 22 kwi 2005
Muro (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
- bardzo zasłużona grupa na scenie małego Atari. Pochodziła ze Śląska.+Grupa programistów funkcjonująca w latach 90 na scenie małego Atari. Zajmowała się tworzeniem programów demonstracyjnych oraz gier. Wszyscy członkowie grupy pochodzili ze Śląska. Buchcik, Paskud oraz TL chodzili razem do jednej klasy w technikum elektronicznym w Bytomiu. Muro uczęszczał do 1 LO w Chorzowie. Działalność grupy zapoczątkowali Muro i TL. Ich pierwsze spotkanie nastąpiło na giełdzie komputerowej w Chorzowie. To oni wspólnie rozpoczęli produkcję pierwszych programów demonstracyjnych na komputer Atari. Potem dołączył Paskud a następnie Buchcik. Z grupą współpracował bardzo luźno Hurek z Rudy Śląskiej. Grupa spotykała się co tydzień na giełdzie komputerowej w domu związków zawodowych w Niedzielę. To tam prezentowano nowe produkcje i tam po raz pierwszy pokazanao program Perestroyka grający "stereo".
 +Programy demonstracyjne tworzono głównie w Assemblerze. Podstawowym narzędziem pracy członków grupy był MAC/65.
-Skład: Buchcik, Electrosoft, Muro, [[Paskud]], [[TL]]+Do ich produkcji można zaliczyć gry:
 +Fluid Kha, Master Head oraz Vicky.
 +Oraz programy demonstracyjne:
 +Fucked Vocabulary, AxelF, LandScape of Poland, Perestroyka , ...
 +
 +Po kryzysie na rynku 8 bitowych komputerów, rozpoczęto tworzenie oprogramowaia na komputery 16 bitowe. W szczególności powstała gra Skaut Kwatermaster na komputery PC oraz Amiga. W tworzeniu gry udział wzięli Muro, TL oraz Robert Heber i Brat Mura.
 +
 +Większość z uczestników grupy ukończyła studia na Politechnice Śląskiej. TL i Muro ukończyli studia na kierunku Informatyki wydziału AEiI tej uczelni. Paskud ukończył studia na kierunku Elektroniki. Podjął również prace zwiazane z 16-bitowym modelem Atari. Ich drogi się rozeszły jednak Muro i TL utrzymują nadal kontakt.
 +
 +Skład:
 +Buchcik - Radek Buchta, (koder)
 +[[Muro]] - [http://widera.int.pl/ Michał Widera], (grafik, koder)
 +[[Paskud]] - [http://www.rsi.pl/paskud/ Grzegorz Pancherz], (koder)
 +[[TL]] - Tomasz Liebich, (muzyk, koder)
{{stub}} {{stub}}
[[Kategoria: Grupy XL/XE]] [[Kategoria: Grupy XL/XE]]

Wersja z dnia 18:58, 22 kwi 2005

Grupa programistów funkcjonująca w latach 90 na scenie małego Atari. Zajmowała się tworzeniem programów demonstracyjnych oraz gier. Wszyscy członkowie grupy pochodzili ze Śląska. Buchcik, Paskud oraz TL chodzili razem do jednej klasy w technikum elektronicznym w Bytomiu. Muro uczęszczał do 1 LO w Chorzowie. Działalność grupy zapoczątkowali Muro i TL. Ich pierwsze spotkanie nastąpiło na giełdzie komputerowej w Chorzowie. To oni wspólnie rozpoczęli produkcję pierwszych programów demonstracyjnych na komputer Atari. Potem dołączył Paskud a następnie Buchcik. Z grupą współpracował bardzo luźno Hurek z Rudy Śląskiej. Grupa spotykała się co tydzień na giełdzie komputerowej w domu związków zawodowych w Niedzielę. To tam prezentowano nowe produkcje i tam po raz pierwszy pokazanao program Perestroyka grający "stereo". Programy demonstracyjne tworzono głównie w Assemblerze. Podstawowym narzędziem pracy członków grupy był MAC/65.

Do ich produkcji można zaliczyć gry: Fluid Kha, Master Head oraz Vicky.

Oraz programy demonstracyjne: Fucked Vocabulary, AxelF, LandScape of Poland, Perestroyka , ...

Po kryzysie na rynku 8 bitowych komputerów, rozpoczęto tworzenie oprogramowaia na komputery 16 bitowe. W szczególności powstała gra Skaut Kwatermaster na komputery PC oraz Amiga. W tworzeniu gry udział wzięli Muro, TL oraz Robert Heber i Brat Mura.

Większość z uczestników grupy ukończyła studia na Politechnice Śląskiej. TL i Muro ukończyli studia na kierunku Informatyki wydziału AEiI tej uczelni. Paskud ukończył studia na kierunku Elektroniki. Podjął również prace zwiazane z 16-bitowym modelem Atari. Ich drogi się rozeszły jednak Muro i TL utrzymują nadal kontakt.

Skład: Buchcik - Radek Buchta, (koder) Muro - Michał Widera, (grafik, koder) Paskud - Grzegorz Pancherz, (koder) TL - Tomasz Liebich, (muzyk, koder)


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools