XE GS - wersja Taiwan

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:50, 14 lut 2020
Sikor (Dyskusja | wkład)
(XE GS - wersja Taiwan&action moved to XE GS - wersja Taiwan: Błąd w nazwie)
← Previous diff
Wersja z dnia 10:55, 14 lut 2020
Sikor (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Druga z wersji produkcyjnych obudów serii XE GS, charakteryzuje się ożebrowaniem na zewnętrznych krawędziach oraz zatrzaskami zamiast śrubki (jak w wersjach wcześniejszych). Rysunek techniczny do tej wersji można znaleźć w czterech kolejnych postach [https://atariage.com/forums/topic/227670-does-anyone-make-new-atari-8-bit-cartridge-shells/?do=findComment&comment=4440294 tego wątku] na atariage. Kolorystyka zgodna z serią Atari XE.+"Wersja Taiwan" zwyczajowo krąży na światowych forach atarowskich, aby odróżnić ją od wersji produkowanej w [[http://atariki.krap.pl/index.php?title=XE_GS_-_wersja_Hong_Kong/Chiny|Hong Kongu]] (oraz później w Chinach). Nazwa pochodzi oczywiście od miejsca produkcji, w Polsce powinno się pisać "wersja z Tajwanu", ale zwyczajowa krąży w całym świecie.
 + 
 +Druga z wersji produkcyjnych obudów serii XE GS, charakteryzuje się ożebrowaniem na zewnętrznych krawędziach oraz zatrzaskami zamiast śrubki mocującej (jak było w wersjach wcześniejszych). Rysunek techniczny do tej wersji można znaleźć w czterech kolejnych postach [https://atariage.com/forums/topic/227670-does-anyone-make-new-atari-8-bit-cartridge-shells/?do=findComment&comment=4440294 tego wątku] na atariage. Kolorystyka zgodna z serią Atari XE.
 + 
 + 
[https://images86.fotosik.pl/353/269cfe0f4e8d7b27.png Zdjęcie] tego typu obudowy na forum atarionline.pl [https://images86.fotosik.pl/353/269cfe0f4e8d7b27.png Zdjęcie] tego typu obudowy na forum atarionline.pl

Wersja z dnia 10:55, 14 lut 2020

"Wersja Taiwan" zwyczajowo krąży na światowych forach atarowskich, aby odróżnić ją od wersji produkowanej w [Kongu] (oraz później w Chinach). Nazwa pochodzi oczywiście od miejsca produkcji, w Polsce powinno się pisać "wersja z Tajwanu", ale zwyczajowa krąży w całym świecie.

Druga z wersji produkcyjnych obudów serii XE GS, charakteryzuje się ożebrowaniem na zewnętrznych krawędziach oraz zatrzaskami zamiast śrubki mocującej (jak było w wersjach wcześniejszych). Rysunek techniczny do tej wersji można znaleźć w czterech kolejnych postach tego wątku na atariage. Kolorystyka zgodna z serią Atari XE.


Zdjęcie tego typu obudowy na forum atarionline.pl
Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools