XE GS - wersja Taiwan

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:55, 14 lut 2020
Sikor (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Sikor (Dyskusja | wkład)
(poprawa linku wewnętrznego)
Linia 1: Linia 1:
-"Wersja Taiwan" zwyczajowo krąży na światowych forach atarowskich, aby odróżnić ją od wersji produkowanej w [[http://atariki.krap.pl/index.php?title=XE_GS_-_wersja_Hong_Kong/Chiny|Hong Kongu]] (oraz później w Chinach). Nazwa pochodzi oczywiście od miejsca produkcji, w Polsce powinno się pisać "wersja z Tajwanu", ale zwyczajowa krąży w całym świecie.+"Wersja Taiwan" zwyczajowo krąży na światowych forach atarowskich, aby odróżnić ją od wersji produkowanej w [[XE_GS_-_wersja_Hong_Kong/Chiny|Hong Kongu]] (oraz później w Chinach). Nazwa pochodzi oczywiście od miejsca produkcji, w Polsce powinno się pisać "wersja z Tajwanu", ale zwyczajowa krąży w całym świecie.
Druga z wersji produkcyjnych obudów serii XE GS, charakteryzuje się ożebrowaniem na zewnętrznych krawędziach oraz zatrzaskami zamiast śrubki mocującej (jak było w wersjach wcześniejszych). Rysunek techniczny do tej wersji można znaleźć w czterech kolejnych postach [https://atariage.com/forums/topic/227670-does-anyone-make-new-atari-8-bit-cartridge-shells/?do=findComment&comment=4440294 tego wątku] na atariage. Kolorystyka zgodna z serią Atari XE. Druga z wersji produkcyjnych obudów serii XE GS, charakteryzuje się ożebrowaniem na zewnętrznych krawędziach oraz zatrzaskami zamiast śrubki mocującej (jak było w wersjach wcześniejszych). Rysunek techniczny do tej wersji można znaleźć w czterech kolejnych postach [https://atariage.com/forums/topic/227670-does-anyone-make-new-atari-8-bit-cartridge-shells/?do=findComment&comment=4440294 tego wątku] na atariage. Kolorystyka zgodna z serią Atari XE.

Aktualna wersja

"Wersja Taiwan" zwyczajowo krąży na światowych forach atarowskich, aby odróżnić ją od wersji produkowanej w Hong Kongu (oraz później w Chinach). Nazwa pochodzi oczywiście od miejsca produkcji, w Polsce powinno się pisać "wersja z Tajwanu", ale zwyczajowa krąży w całym świecie.

Druga z wersji produkcyjnych obudów serii XE GS, charakteryzuje się ożebrowaniem na zewnętrznych krawędziach oraz zatrzaskami zamiast śrubki mocującej (jak było w wersjach wcześniejszych). Rysunek techniczny do tej wersji można znaleźć w czterech kolejnych postach tego wątku na atariage. Kolorystyka zgodna z serią Atari XE.


Zdjęcie tego typu obudowy na forum atarionline.pl
Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools