Zasady dodawania

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:35, 14 gru 2004
Krap (Dyskusja | wkład)
(dodawanie plikow)
← Previous diff
Wersja z dnia 13:52, 22 sie 2005
Krótki (Dyskusja | wkład)
(ortografia)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Oto zasady, którymi należy się kierować przy dodawaniu nowych wyrażeń do Atariki. Oto zasady, którymi należy się kierować przy dodawaniu nowych wyrażeń do Atariki.
-* Aby dodać stronę należy albo kliknąć na link do strony, która nie istnieje (np. [[NigdyTegoNieEdytuj]]) albo wpisać url '''np.''':+* Aby dodać stronę należy albo kliknąć na link do strony, która nie istnieje (np. [[NigdyTegoNieEdytuj]]), albo wpisać url '''np.''':
:: http://atariki.krap.pl/index.php/Nowa_Strona :: http://atariki.krap.pl/index.php/Nowa_Strona
-:Uwaga! '''Nowa_Strona zamieniamy na hasło, które chcemy wpisać !!!'''+:Uwaga! '''Nowa_Strona zamieniamy na hasło, które chcemy dodać !!!'''
* Dodajemy i edytujemy zalogowani. * Dodajemy i edytujemy zalogowani.
* Piszemy zgodnie z polską ortografią. * Piszemy zgodnie z polską ortografią.
* Piszemy poprawną polszczyzną, nie używamy slangu i języka potocznego, o ile nie jest częścią hasła. * Piszemy poprawną polszczyzną, nie używamy slangu i języka potocznego, o ile nie jest częścią hasła.
* Tytuły prac / dem itp. piszemy ze spacjami, duże litery jak w nazwie własnej np. [[Too Hard 4]]. * Tytuły prac / dem itp. piszemy ze spacjami, duże litery jak w nazwie własnej np. [[Too Hard 4]].
-* Zanim zdecydujemy się dodać link to uzywamy wyszukiwarki (po lewej stronie). Na przykład chcemy dodać link do LDW 2000 to sprawdzamy czy takie hasło juz istnieje, moze się inaczej nazywa (w tym przypadku [[LDW Super 2000]])+* Zanim zdecydujemy się dodać link to używamy wyszukiwarki (po lewej stronie). Jeśli na przykład chcemy dodać link do LDW 2000, to sprawdzamy czy takie hasło juz istnieje, może się inaczej nazywa (w tym przypadku [[LDW Super 2000]]).
-* Mozliwe jest dolaczanie plikow - link w toolboxie. Dopuszczalne typy to: GIF, BMP, ARC, ZIP, PNG, JPG, OGG, DOC, XLS, MP3, PDF, XEX, TXT i ATR.+* Możliwe jest dołączanie plików - link w toolboxie. Dopuszczalne typy to: GIF, BMP, ARC, ZIP, PNG, JPG, OGG, DOC, XLS, MP3, PDF, XEX, TXT i ATR.

Wersja z dnia 13:52, 22 sie 2005

Oto zasady, którymi należy się kierować przy dodawaniu nowych wyrażeń do Atariki.

  • Aby dodać stronę należy albo kliknąć na link do strony, która nie istnieje (np. NigdyTegoNieEdytuj), albo wpisać url np.:
http://atariki.krap.pl/index.php/Nowa_Strona
Uwaga! Nowa_Strona zamieniamy na hasło, które chcemy dodać !!!
  • Dodajemy i edytujemy zalogowani.
  • Piszemy zgodnie z polską ortografią.
  • Piszemy poprawną polszczyzną, nie używamy slangu i języka potocznego, o ile nie jest częścią hasła.
  • Tytuły prac / dem itp. piszemy ze spacjami, duże litery jak w nazwie własnej np. Too Hard 4.
  • Zanim zdecydujemy się dodać link to używamy wyszukiwarki (po lewej stronie). Jeśli na przykład chcemy dodać link do LDW 2000, to sprawdzamy czy takie hasło juz istnieje, może się inaczej nazywa (w tym przypadku LDW Super 2000).
  • Możliwe jest dołączanie plików - link w toolboxie. Dopuszczalne typy to: GIF, BMP, ARC, ZIP, PNG, JPG, OGG, DOC, XLS, MP3, PDF, XEX, TXT i ATR.
Personal tools