Digital-Data

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:Digital_data.gif

Demo opublikowane przez Magnusa, w 1990 roku, zawiera trzy digitalizowane remiksy utworów:

  • Christmas Rap
  • Madonna
  • Humanoid (Acid Demo)

Demo zajmuje jedna stronę dyskietki w gęstości rozszerzonej (ED). Do poprawnej pracy wystarcza mu podstawowe 64kB pamięci RAM. Wyboru utworów dokonujemy za pomocą klawiszy funkcyjnych OPTION, SELECT, START. Przerwanie odtwarzania i powrót do menu uzyskujemy za pomocą kombinacji trzech klawiszy OPTION+SELECT+START (Uwaga! Uzyskanie tej kombinacji klawiszy w przypadku użycia emulatorów, na niektórych klawiaturach być dość trudne lub kłopotliwe).

Poszczególne utwory składają się z kilku mniejszych cyklicznie odtwarzanych próbek dźwiękowych, kolejność odtwarzania jest zapamiętana na stałe w kodzie programu. Co prawda ekran przy odtwarzaniu dźwięku jest wyłączony (widzimy tylko kolorowe paski, których jasność odpowiada głośności aktualnie odtwarzanej próbki dźwiekowej), ale mamy tutaj próbę stworzenia pewnego większego utworu z mniejszych fragmentów. Technika taka była często stosowana na komputerach 8-bitowych z powodu ograniczonej ilości pamięci którą dysponowały 8-bitowe maszyny.

Skąd pochodzą próbki dźwiękowe oraz kto dokonał ich remiksu tego niestety nie wiadomo, tej informacji brakuje w programie.

Linki

Personal tools