Dyskusja:6502

From Atariki

Jump to: navigation, search
  • rejestr znaczników zapisany na stos przez PHP ma zawsze ustawiony bit B

Dlaczego to ma być błąd? Tzw. znacznik B nie jest przechowywany w procesorze, a tylko odkładany na stos w momencie wystąpienia przerwania.

Dlatego to jest błąd, że stan znaczników sygnalizuje przerwanie, które nie wystąpiło. KMK 16:51, 3 sty 2008 (CET)
  • rozkazy typu read-modify-write (ASL, DEC, INC, LSR, ROL, ROR) wykonują dwa zapisy do modyfikowanej komórki pamięci, z czego za pierwszym razem procesor zapisuje przypadkowe śmieci.

Nie przypadkowe śmieci, tylko wartość odczytaną z komórki pamięci.

--0xF 18:23, 31 gru 2007 (CET)

Masz rację, popraw. KMK 16:51, 3 sty 2008 (CET)


Proszę nie kasować linku do niepublikowanych rozkazów ponieważ jest on wstępem do pojawienia się takiego artykułu w Atariki. Dyskusja na temat dodania artykułu o niepublikowanych rozkazach odbyła się tu: http://atariki.krap.pl/index.php/Dyskusja:Biblioteczka_kodera_Atari_XL/XE gdzie możesz przeczytać racjonalne argumenty. W dyskusji wzięło udział 6 osób z których tylko Ty nie widzisz potrzeby zaistnienia takiej edycji, oraz jedna osoba która poparła Twój irracjonalny pomysł z uzależnieniem dodania jednego artykułu od drugiego. Sam widzisz że środowisko oczekuje informacji na temat niepublikowanych rozkazów 6502C tym bardziej że informacje te dotyczą wszystkich produkowanych 8bitowych atari i sa zgodne z idea Atariki. Prośbę swą motywuję tym, że czasy cenzury / blokowania dostępu do informacji już minęły jakiś czas temu a używanie praw admina (pałki) jako argumentu jest nie tylko niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami ale również szkodliwymi metodami z poprzedniej epoki... Xxl 08:37, 11 lut 2011 (CET)

Przykro mi to robić, ale chciałbym Ci zwrócić uwagę, że faszerowanie wypowiedzi przymiotnikami wartościującymi (typu "moje racjonalne argumenty", "twoje irracjonalne pomysły") oraz sformułowania typu "czasy cenzury już minęły", mają charakter jawnej manipulacji, wobec czego niestety nie mogę ich uznać. Co do "idei Atariki", definiuje ją administracja. Pozostaję z poważaniem KMK 18:20, 20 lut 2011 (CET)
Personal tools