Dyskusja:Atari Stars Party

From Atariki

Jump to: navigation, search

Z tego co pamietam z relacji ludzi z Trojmiasta to bylo pierwsze atarowskie party, tylko ze bardziej zwiazane z DUZYM atari. NIe bylem wiec moje informacje opieram na tym co slyszalem. Teraz z perspektywy czasu taka infrmacja jest dla mnie lekkim szokiem. NO ale jedno z drugim (male i duze atari) nie musi sie wykluczac, fajnie tylko by bylo gdyby ktos coss napisal o ST, bojak zwykle jest nawet o amidze... Tak a propos w tym samym Domu Harcerza dzialal bardzo dlugo klub Atari, ale bylo to glownie ST wlasnie. --vulgar 12:09, 22 cze 2006 (CEST)


No coz, to ja osmielilem sie zamiescic artykul o A.S.P., z autopsji nie przypominam sobie niestety aby tam byly ST-ki w duzej liczbie (wiecej niz 1, bo jesli jeden to moze przeoczylem), za to utkwilo mi w pamieci dwoch typow, co chwalili sie amigowskimi demosami... ;] Tak wiec widzialem tam MASE malych atarynek (w koncu zorganizowaly to grupy z XL/XE) i te 2 Amigi, jednak jesli znajdzie sie ktos, kto jeszcze pamieta party i tu uzupelni, to OK. ;) Do KMK: nie wiedzialem, ze w 1990 r. Amiga byla juz dla Ciebie tak znana, bo wydaje mi sie, ze dla wiekszosci (mlodych) ludzi w Polsce okresu konca komuny Amiga stanowila niewatpliwa nowosc...

> --Dracon/TQA 12:44, 22 cze 2006 (CEST)
Dracon - zajrzyj do słownika i zobacz, co to znaczy "absolutny". KMK 13:38, 22 cze 2006 (CEST)

Dracon: Nie no nie załamuj mnie - "wiecej niz 1, bo jesli jeden to moze przeoczylem" - kocham taką retorykę. Ja o scenie usłyszałem w latach 1992/1993, także moje informacje pochodzą z relacji innych osób, aczkolwiek przyznaje że nigdy nie zagłębiałem się w szczegóły i być może byłem przekonany że był to zlot ludzi z Atari ST ponieważ wtedy już kiedy z nimi rozmawiałem byli STkowcami :) Ale fakt że w tym samym Domu Harcerza istniał prężny klub Atari gdzie rządziło ST i wogóle jak sam piszesz o Amidze mało kto wiedział (widział) ją to STeki już w tamtym czasie zdążyły się dobrze zadomowić. Także jakoś tak ogólnie, to nie chce mi się wierzyć że nie było tam ST. KMK: Skoro nie "absolutna nowość" to "niejaka nowość" brzmi jakoś siakoś...--vulgar 12:55, 22 cze 2006 (CEST)

nie, nie chcę załamywać - ale naprawdę wtedy tak było. Poniekąd masz rację, bo część z uczestników tego party przeszła później na komputery 16-bitowe, niektórzy zaś działali na oba, a przynajmniej próbowali (WFMH, Our 5oft). Co do STków to mogłoby być ich więcej ale wiadomo, że mieliśmy i mamy dość biedne społeczeństwo... Z mojej podstawówki tylko jeden koleś miał około 1986-7 r. Atari 520 ST, za to "ikselek" było 4x tyle ;) O gdańskim klubie ST słyszałem nieco później (od Greya) --Dracon/TQA 15:04, 22 cze 2006 (CEST)
Personal tools