Dyskusja:Cheats

From Atariki

Jump to: navigation, search

Sugerowałbym układ alfabetyczny haseł ... --Dracon/TQA 14:30, 14 wrz 2007 (CEST)

Jestem za. Zawsze bylem. Moze sie podejmiesz? :^) --Azbest 14:52, 14 wrz 2007 (CEST)

Bubble Bobble? - na 8 bitów??? (czy może chodzi o Bubble Trouble)... --miker/bjb/ng 08:30, 15 wrz 2007 (CEST)

Przenoszenie cheatów do artykułów o grach

A mnie się wydaje, że lepiej by było umieszczać cheaty w artykułach odpowiednich gier (a przynajmniej w tych, które już istnieją). Zbieranie kodów w jednym miejscu nic nie wnosi. --Krótki 03:38, 26 lis 2007 (CET)

Nie zgadzam się z Krótkim. Jestem za przywróceniem cheatów do gier, które z tej strony usunął. Jedno nie przeszkadza drugiemu, a tak wprowadzamy niepotrzebny zamęt - owszem, kody można opisywać także na stronie z opisem gier, ale warto je mieć także pogrupowane w jednym miejscu. Nie powinno być sytuacji, że potrzebuję opis gry, aby mieć dostęp do kodów. Co więcej - według takiego postępowania, na jakie wskazuje Krótki - powinny zniknąć wszystkie gry bez opisu, a posiadające tutaj kody ułatwiające granie (bo powinny być w opisie gry). Dlatego zwracam się do szerokiego grona o wypowiedź na ten temat i o ewentualne przywrócenie kodów w jedno miejsce (ale pozostawienie ich także przy opisach gier, o ile są). Czekam na opinie na ten temat.--Sikor 09:11, 27 lis 2007 (CET)
Popieram Sikora i listę wszelkich cheatów w jednym miejscuu, oczywiście nie gryzie to się z umieszczeniem przy opisie danej gry zdublowanej informacji albo (nawet lepiej) linka do listy cheatów. W końcu po to powstaje Atariki, żeby w prosty i przejrzysty sposób mieć dostęp do wielu informacji, bo opcja z likwidacją listy to trochę przypomina podejście: "szukasz cheata do gry - masz google" a ten sposób zdobywania informacji gryzie się z ideą "encyklopedii". --Macgyver 11:43, 27 lis 2007 (CET)
Przecież wyraźnie napisałem powyżej, że chcę przenosić cheaty tylko do artykułów, które już istnieją. Nie imputujcie mi tutaj, że chcę coś usuwać z Atariki. W takim kontekście nie rozumiem, o co Ci chodzi z tym Googlem.
Przeciętny gracz szuka cheatów do gry, a nie na odwrót. Jak chce mieć kody do Freda, to najpierw zajrzy do artykułu o Fredzie, a nie do artykułu o cheatach. Kazać mu przeklikać się do artykułu o cheatach i jeszcze szukać odpowiedniej gry na liście, na której większość informacji jest dla niego w danej chwili nieprzydatna, uważam za ergonomiczne samobójstwo. Toteż nie wiem, czemu Macgyverze uważasz, że to "nawet lepiej".
Jedyną korzyść jaką taki artykuł wnosi (pominąwszy kody do gier bez własnych artykułów), to zebranie w jednym miejscu tytułów gier, które mają cheaty. O ile w ogóle ktoś potrzebuje takiej informacji, to myślę, że rolę taką z powodzeniem spełniałby artykuł w rodzaju "Listy gier z cheatami" lub stosowna Kategoria.
Wiem, że kiedyś wszystkie Tipsy&Tricksy były w gazecie na jednej stronie, ale w Internecie możemy pokusić się o wygodniejsze rozwiązanie. Co Wy na to? --Krótki 13:30, 27 lis 2007 (CET)
No właśnie o to chodzi, aby wszystko było w jednym miejscu. Jak dla mnie - zarówno na stronie z cheatami (nie tylko, że jest, ale i konkretny kod), jak i w opisie gry. Dlatego uważam, ŻE NIE POWINIENEŚ TAKICH USUWAĆ z tej strony, choć chwalebne jest także dołączanie ich bezpośrednio do opisów. Wierz mi, czasem lepiej poszukać kodów na jednej stronie, niż na stronie opisującej dany tytuł. Takie jest moje zdanie i oświadczam wszem i wobec, że w tej kwestii jest to moje oficjalne stanowisko. --Sikor 14:14, 27 lis 2007 (CET)
"No właśnie o to chodzi, aby wszystko było w jednym miejscu." A czemu? Ja myślałem, że chodzi o wygodę.
"Wierz mi, czasem lepiej poszukać kodów na jednej stronie, niż na stronie opisującej dany tytuł." Wybacz, nie przyjmę takiego stwierdzenia na wiarę, nawet z powodu braku lepszych argumentów. Podaj choć jeden powód, dla którego lepiej mieć kody do Freda zaraz obok tysiąca innych kodów, niż zaraz obok opisu gry Fred. --Krótki 17:39, 27 lis 2007 (CET)

Zgadzam się z Krótkim. Poza tym jest jeszcze jeden argument przeciw: gier są tysiace, a chaetów zapewne setki, artykuł wyjdzie monstrualnie długi i trudno w nim cokolwiek będzie znaleźć. Zwłaszcza że tytuły nie sa nawet posortowane alfabetycznie. Moim skromnym zdaniem "cheaty" dla konkretnych gier powinny się znajdować przy opisach tychże. KMK 14:10, 28 lis 2007 (CET)

Personal tools