Dyskusja:Gniazdo joysticka

From Atariki

Jump to: navigation, search

nie wystarczy link do PORTA gdzie szczegółowo wszystko jest opisane? Mono

Pewnie wystarczy, ale wklejając tę "tabelkę" tutaj chodziło mi o to żeby było od razu "widać" piny do których są podpięte poszczególne bity portA w porcie JOY-a. Np. patrzę na schemat KSO Turbo 2000 i od razu widzę że motor control jest podpięty pod #5 bit PORTA, ale myślę że odnośnik też będzie OK, bo wygląda to estetyczniej. Najwyżej trzeba będzie się przełączać pomiędzy "zakładkami". Jakoś dam radę ;) --Seban/SLIGHT 13:31, 15 gru 2022 (CET)
To może inaczej? Może sensowniej byłoby opisać połączenia pinów z bitami w konkretnych rejestrach chipów i ich znaczenie dla różnych urządzeń właśnie tutaj a nie przy opisie rejestrów? Dla standardowego joysticka, joy2b+, multijoyów, myszki zobian, myszki st/amiga, pistoletu, pióra świetlnego, paddle controller, driving controller, tabliczki graficznej, trackballa, i co tam jeszcze jest wymyślone - XEP80, midijoy... Mono 13:38, 15 gru 2022 (CET)
też się nad taką drogą zastawiałem, ale nie chciałem robić bałaganu w tabelce z opisem rejestrów PORTA czy tam innych układów, te tabelki i tak są już mocno rozbudowane, jakby zacząć dokładać tam mapowania bit/pin poszczególnych urządzeń to by się to zrobiło chyba totalnie nieczytelne? I własnie przez brak sensownego pomysłu gdzie z tym iść zrobiłem to co zrobiłem, co zaburzyło estetykę wpisu o gnieździe Joyticka ;/ być może te informacje powinny się po prostu pojawić w opisie każdego z tych urządzeń? (mówię o mapowaniu pinów na poszczególne rejestry układów) Czyli informację o tym które bity PORTA czym sterują w przypadku KSO powinny wylądować we wpisie o KSO? --Seban/SLIGHT 14:10, 15 gru 2022 (CET)
Zbiorcze miejsce, w którym od razu widać co z rejestru korzysta też jest dobre, ale może niekoniecznie ze szczegółami połączeń w porcie - to bym zostawił w opisie rejestru z odpowiednim odsyłaczem do szczegółowego opisu. Podobnie przy opisie gniazda - też w sumie warto by wiedzieć co gdzie jest przyłączane i w jakim rejestrze pojawia się informacja. A szczegółowy opis może rzeczywiście powinien być już z konkretnym urządzeniem? Tak jak mamy z rejestrami GTIA i osobnym artykułem do PMG, czy rejestrami ANTIC-a i osobnym artykułem dla DL. Mono 15:35, 15 gru 2022 (CET)
Zbiorcze miejsce jak najbardziej tak, dlatego z tych tabelek nie będę nic usuwał, a pino&bito-logię będzie trzeba dopisać do artków o konkretnych rozwiązaniahch sprzętowych. Od razu będzie można dodać sposób sterowana danych rozwiązaniem (np. jak włączyć silnik magnetofonu w przypadku KSO Turbo 2000) --Seban/SLIGHT 09:24, 16 gru 2022 (CET)
Personal tools