Dyskusja:KMK/Archiwum

From Atariki

Jump to: navigation, search

Zastanów się co tutaj robisz...

Widzę, że rozsiewasz na Atariki swoją szemraną propagandę. Ale kuriozalna jest twoja edycja z 7 kwietnia 2010 roku.

Ja rozumiem, że lubisz rozsiewać irracjonalne bzdury, ale skoro tak jesteś przekonany, że masz rację, to może warto by było to uźródłowić, inne fakty opisywane na Atariki wciąż znajdują swoje nowe źródła – w sprawie oczerniania mojej osoby jakoś od lat nie potrafisz wskazać choć jednego źródła (!). Polskie firmy produkujące oprogramowanie (w tamtym okresie w Polsce) to nie była bezludna wyspa i nie było to 5 programów, skoro masz rację nie powinno stanowić problemu znaleźć choć 20 źródeł popierających twoje kalumnie, a tak to pozostają jedynie wymysłami.

Jesteś już na tyle duży, że powinieneś wiedzieć, że zamiast używać zwrotów „Wg własnych deklaracji” powinieneś poszukać źródeł i uźródłowić swoje rewelacje, a tak to robisz z tej encyklopedii jakiegoś pudelka, gdzie wg ciebie: ktoś, gdzieś, coś twierdzi, a co gorsze to dodane informacje dla całego projektu nie mają żadnego znaczenia. Jako redaktor (przecież z doświadczeniem!) powinieneś już wiedzieć, że w ten sposób jedynie szkodzisz całości przedsięwzięcia jakim jest Atariki.

W dalszej części zdania, bezsensownie wprowadzasz ludzi w błąd podając nieprawidłowe źródła (ciekawe jak to znalazłeś na forum, na którym nie bywasz !). Otóż problem z kompilacją miał miejsce w innym roku i na innym party (bo chodziło o Głuchołazy a zalinkowany cytat dotyczy tematu oraz zdjęcia z Grzybsoniady) – w dodatku na tym party nawet nie byłeś obecny, więc piszesz o czymś, co do czego zdaje się tobie że wiesz o co chodzi i kogo to dotyczy. Czy czytasz to co zamieszczasz ?? Bo na razie robisz z Atariki jakiegoś brukowca zawierającego bzdety i nieprawidłowe źródła.

Dlatego przypominam niezbędnik wikiredaktora, bo najwyraźniej masz tutaj gigantyczne braki:

gdzie czytamy:
Hasło, w którym występuje niepożądana twórczość własna, można rozpoznać po:
  • proponowaniu nowych, nigdzie nieopublikowanych hipotez, metod lub rozwiązań technicznych;
  • (...)
  • posługiwaniu się własnymi argumentami (bez cytowania uznanych źródeł takich argumentów), które mają na celu wsparcie innych pomysłów, teorii, argumentów czy punktów widzenia;
  • (...)
  • podsumowywaniu faktów w sposób wygodny dla autora, bez wskazania tego typu syntezy w uznawanych źródłach.
oraz czytamy w Dyskusje na temat, na ile reprezentatywny jest dany punkt widzenia
jeśli dany punkt widzenia reprezentuje opinię skrajnej mniejszości, nie powinien być on umieszczany w Wikipedii, niezależnie od tego czy komuś wydaje się, że jest on prawdziwy i nawet niezależnie od tego czy można go jakoś dowieść

Jesteś dużym chłopcem, więc nie będę już Tobie tłumaczył czym jest POV i NPOV.

Jeszcze inną sprawą jest to, że skoro już o kimś musisz pisać, to może przed szukaniem źródeł zapytasz właśnie jego co ma na ten temat do powiedzenia, bo jeśli ktoś jest aktywny, bywa na partach, to nie trzeba szukać źródeł, wystarczy zapytać – bo znajduje się tu znacznie więcej bzdur, które można wyjaśnić.


Mam nadzieję że zrozumiesz swój błąd oraz szkody jakie uczyniłeś. Tdc 17:35, 5 lut 2011 (CET)

przecież nic nie stoi na przeszkodzie, byś założył własny serwis tego typu
Mam założyć swoją stronkę po to aby promować lepsze wartości bo moje - od tych tutaj ?? Czy ty aby na pewno czytasz to co piszesz ???
co mnie obchodzą jeremiady, jakie mi tu wypisujesz
Moje „ jeremiady” są dobrze uźródłowione, odwołałem się do powszechnie obowiązujących zasad na całym świecie. Przystopuj więc nieco z epitetami kierowanymi do przecież nie moich wymysłów...
Zamiast napisać wreszcie po latach coś konkretnego, atakujesz co napisałem – ciekawe....
Zwykle bardzo lubisz schodzić z głównego tematu (np. kilka dni temu było to wyraźnie widać), dlatego podkreślę dla jasności(!) najistotniejszym pytaniem jest:
Gdzie są te twoje enigmatyczne źródła ?
Z pełną butą od lat w necie oraz face to face wmawiasz ludziom, że te brednie są faktami, a tu wychodzi na to że jak doszło co do czego to Pan Konrad Kokoszkiewicz nie potrafi po tylu latach podać choć 5 źródeł popierających swoje rewelacje ?
5 źródeł to wystarczająca ilość dla każdego aby uznać, że masz prawo z taką butą forsować swoje racje. Tylko gdzie te źródła ? Gdzieś przepadły wraz z innymi twoimi zapewnieniami ?
Bardzo do dziś czekałem na te źródła, jednak teraz trzeba jasno i dobitnie powiedzieć, że skoro dziś piszesz jakieś bzdety nie na temat zamiast podać źródła, którymi się kierowałeś kilka lat temu oczerniając mnie – to jasno to świadczy że nie było żadnych źródeł !!
Wszystko co wtedy pisałeś oraz wmawiałeś ludziom w realu nie opiera się na żadnych źródłach, jest jedynie jakimś kwaśnym wymysłem.Tdc 21:39, 6 lut 2011 (CET)
"nie obchodzi mnie" oznacza, że ja nie zamierzam tego nawet czytać. Mam lepsze zajęcia.
O jakie to typowe... najpierw piszesz kilka stron świństw na forum oraz potem na innych serwisach, a jak dojdzie co do czego to okazuje się, że „Mam lepsze zajęcia.” ! Po wcześniejszych laniach wody chyba klawiatura się popsuła... Tak to jest z trollingiem, wiele bajek, ale żadnych faktów i źródeł:
Symptomy trollowania
  • (...) nieumiejętność przyznania się do błędu – troll nie powie, że nie miał racji, a także wyjątkowo będzie milczał; (...)
Zamiast marnować miejsce na serwerze oraz czas osób które czytają takie komentarze nie na temat, lepiej przeszedłbyś wreszcie po latach do sedna, czyli do źródeł – jednak teraz wszyscy wyraźnie widzą, że nie ma żadnych źródeł (nie mówiąc o solidnych, czy licznych). Dlatego skoro nie rozumiesz to wyjaśniam:
Skoro nie znałeś mnie ani nikogo z branży przed naszym spotkaniem w redakcji (które zaczynasz podważać !?!?!?), to jedyne na czym mogłeś się opierać w atakowaniu mnie to
1. solidne źródła
2. wybujała wyobraźnia
A wyraźnie widać, że źródeł żadnych nie ma. Wszystko jasne. Tdc 15:02, 8 lut 2011 (CET)

Nie chcę się wtrącać w wasz dyskurs ale po co uzasadniasz swoje tezy linkami do wikipedii, skoro atariki to nie wikipedia i nawet jest to napisane na głownej stronie którą zapewnie przeczytałeś. O ile wiem z wikipedią atariki ma tyle wspólnego że działa na tym samym oprogramowaniu. Mikey 20:32, 6 lut 2011 (CET)

Dlatego, że są to zasady przyjęte, dopracowane i funkcjonujące od lat na całym świecie. Nie są idealne, ale są na tyle dobre, że warto się do nich odwoływać, a nawet w domyśle obowiązują na wszelkich wiki. Nie jest istotne czy pojedyncze osoby chcą się do nich stosować, jest istotne to aby w końcu draco zrobił coś konkretnego (podał linki) zamiast mamić ludzi bajkami. Bzdety pisać potrafi każde dziecko, porządnie uźródłowić już nie każdy potrafi. Tdc 21:20, 6 lut 2011 (CET)
Mikey, masz racje, Atariki to nie Wikipedia, tym niemniej linki które TDC wskazuje są wg mnie jak najbardziej słuszne. Na podobne linki, zasady, powołuje się np. w dziale Pomoc: http://atariki.krap.pl/index.php/Obs%C5%82uga_Atariki gdzie wręcz pisze: "Na początek warto zajrzeć:" i następnie podane są odnośniki, które prowadzą także do tych linków, które TDC użył. irwin 10:50, 9 lut 2011 (CET)
Dlatego gdy ktoś nie ma nic do powiedzenia tak bardzo jak Draco to woli dyskredytować choćby obowiązujące zasady tutaj i na całym świecie, niż przyznać się do swojej porażki oraz braku źródeł swoich rewelacji. A potem "chowa" wszystko do archiwum po kilku dniach. Tdc 16:37, 9 lut 2011 (CET)
Personal tools