Dyskusja:Overmind

From Atariki

Jump to: navigation, search

"zdecydowali się nie dołączać (...) nowych trybów graficznych takich jak 9++"

9++ ujrzał światło dzienne w roku 2002. --0xF 12:42, 20 sty 2019 (CET)
fakt, chodziło mi o ten tryb "9" z co druga linią pustą, pomyliłem go z 9++, poprawię.. tylko czy ten tryb miał jakąś oficjalną nazwę? --Seban/SLIGHT 13:06, 20 sty 2019 (CET)
Tryb Konopa lub tryb 9+ - dlatego mój tryb ma dwa plusy. :) --0xF 11:47, 23 sty 2019 (CET)
a widzisz, ja tego nie wiedziałem :) zawsze nazywałem to "poczwórną dziewiątką z dziurami" :D dzięki za oświecenie! :) --Seban/SLIGHT 14:40, 23 sty 2019 (CET)

@Dracon... dzięki za poprawki... pisałem to już mało przytomny, dość późno w nocy, rano miałem to przeczytać jeszcze raz i ew. poprawić... oczywiście zapomniałem. Gdy jak dokonałeś poprawek to się przeraziłem ilością błędów które zrobiłem :) --Seban/SLIGHT 21:28, 22 sty 2019 (CET)

Spoko, nie ma sprawy. ;) Ty za to pokazałeś jak się robi wzorcowe opracowanie tematu - chodzi mi o "SFDN Packer" ! Wracając do tematu, to bardzo ciekawie wyszedł ten opis powstania OVERMINDa i zastanawiam się, czy coś w tym stylu nie dać przy haśle o NUMENie. ;) --Dracon/TQA 10:23, 23 sty 2019 (CET)
kurczę, jeżeli Numen Team przedstawiłby historię i okoliczności powstawania NUMENa, sądzę że to mogłaby być ciekawa lektura! jestem jak najbardziej za! --Seban/SLIGHT 14:40, 23 sty 2019 (CET)
btw. Dracon, wiesz może coś o "Polish Cracking Crew"? To chyba jedna ze starszych grup crackerskich której produkcje widziałem, jeden z przykładów:

excel_scr1.png excel_scr3.png

Hmmm, o tej grupie nic mi nie wiadomo niestety, a tu teraz zauważyłem ich "wkład" - http://archive.computer/?dir=Atari/Collections/Atari%20Sets%2001%20Others/Atari/8bit/Applications/%5BXEX%5D/ -> "Boss I, The (19xx)(Polish Cracking Crew)(PL)(en).zip" (chyba nie byli zbyt produktywni :P). Można by zrobić Szablon:Stuba z hasłem o nich. Mam też pytanie: czy *Ajek albo *Emek to ksywy jakiś (warszwskich?) crackerów? Ten pierwszy popełnił kopier "Universal Copy". :) --Dracon/TQA 11:33, 24 sty 2019 (CET)
PCC -> musiałbym poszukać, ale widziałem ich "podpisy" większej ilości programów niż tylko "The Boss", zapiszę sobie i wrócę do tematu jeszcze. Pytam o nich bo wychodzi na to że to dość stara grupa crackerska, na screenie z Excellent Carridge widać że to release z 1988 roku.
Jeżeli chodzi o *AJEK to pamiętam że gość siedział na innej giełdzie niż grzybowska, nie pamiętam niestety która to była giełda (bo odwiedzałem jeszcze różne giełdy w tamtych czasach, po przekątnej grzybowskiej z drugiej szkole, i chyba już była jakaś giełda w budynku "Stodoły", była tez giełda w techn. chemicznym na Saskiej, ale tam *AJKA chyba nie było, więc musiał siedzieć albo w stodole, albo po przekątnej grzybowskiej. Wnerwił mnie bo sprzedawał pirackiego "Inside" (w wersji file) ludziom, co było normą u handlarzy w tamtych czasach, ale ten gość zabezpieczał kopie które sprzedwaał, swoim "*AJEK Copy", uznałem to wtedy za szczyt bezczelności, bo nie dość że handlarz i pirat to jeszcze chciał ograniczyć "piracką" konkurencję, aby nie miała tak szybko kopii "Inside" na handel... wnerwiło mnie to na tyle, że kupiłem u niego tego pirackiego Inside, a potem przeanalizowałem kod jego loadera i napisałem "Anty *Ajek Copy". W głowie mi się nie mieściło że nie dość że handluje się nie swoją własnością, to jeszcze te pirackie kopie próbuje się zabezpieczyć aby stworzyć swego rodzaju piracki monopol. Jest oczywiście też szansa że ten gość to nie był wcale *AJEK tylko posługiwał się narzędziem stworzonym przez *AJKA, ale z tego co pamiętam to rozmawiając z innymi ludźmi z tej giełdy otrzymałem informacje ze wskazaniem stanowiska na którym siedzi ów "*AJEK".
Jeżeli mówisz o Universal Copy to chyba kojarzę, ale ostatnio trafiłem na coś takiego:
T2001_copy_scr2.png
Ciekawe zatem czy *Emek ma coś wspólnego z J. Kruszoną? Czy to tylko zbieżność nazw kopierów? dodatkowo wydaje mi się że Universal Copy dostałem jako jeden z programów, nagranych na "kasecie systemowej " gdy kupowałem KSO Turbo 2000 (na giełdzie na Saskiej właśnie), tylko wydaje mi się że tam było napisane coś więcej, lub coś innego niż *EMEK. Dziwi, albo raczej dużo daje do myślenia zbieżność tych pseudonimów *EMEK, *AJEK... może to jakaś nieformalna grupa była? ;)
Ja kiedyś miałem kasetowy (albo kasetowo-dyskowy) kopier UNIVERSAL COPY (jedynka) z wpisem, że to zrobił niejaki *AJEK. A dostałem to bodajże od Studia Komputerowa HOBBIT z Lub(l)ina. ;) A tu chyba coś wspominano o UNIV.COPY: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?pid=130893#p130893 --Dracon/TQA 15:34, 25 sty 2019 (CET)
Personal tools