Dyskusja:Video Interface

From Atariki

Jump to: navigation, search

O ile pamiętam, to zdanie "Możliwość nakładania na sygnał wizyjny obrazów lub napisów generowanych przez komputer" nie jest prawdziwe - Video Interface to był tylko digitizer obrazu TV, nie miał funkcji genlocka.

Hej! Jak najbardziej VIF miał możliwość nakładania swojego obrazu na obraz TV. Można było nałożyć sobie dowolny obrazek w 15 odcieniach na wejściowy sygnał video... ZTCP to przy wartości 0x00, mieliśmy przeźroczystość :) czyli 1-bitowy alpha channel :) --Seban/SLIGHT 15:51, 19 wrz 2006 (CEST)

Czyli mial wejscie i wyjscie video? Moze to byl jakis prototyp?

Tam byl SCART czy chinche? Bo ja pamietam (jak przez mgle) tylko kabelek SIO. Przydalyby sie zdjecia.

VIF ma złącze SCART oraz kabel SIO. Do egzemplarza który posiadam dorobiłem gniazdo chinch pod które połączyłem sygnał VideoIn ze złącza SCART. Każdy z VIF-ów miał wejście i wyjście video. Nie sądzę abyśmy posiadali jakiś prototyp. Nawet w instrukcji jest to opisane iż VIF umożliwia nakładanie dowolnego obrazy na obraz TV. Ponieważ obraz TV miał 312 linii a VIF mógł wygenerować chyba max 256, podawało się offset od której linii VIF ma zacząć nakładanie i ile linii ma nakładać ze swojego ramu. --Seban/SLIGHT 16:07, 14 sty 2007 (UTC)

Chyba powstało niewiele sztuk, bo nigdy nie widziałem tego na żywo. Obsługuje tylko jasności, czy kolory też? Ile było RAMu? Grabowanie było inicjowane z atarki czy jakimś przyciskiem? --0xF 15:35, 11 sty 2019 (CET)

zajmę się aktualizacją artka, muszę tylko znaleźć Slight-owego VIF-a, zrobić zdjęcia, znaleźć i zeskanować instrukcję. O ile dobrze pamiętam to było 32KB RAM-u. Maks próbkowana rozdzielczość to chyba było 320x200 (a nie 320x256 jak pisałem wcześniej/wyżej), 4 bity na pixel (tylko odcienie szarości). Ponieważ rozdzielczość ekranu PAL była większa niż 200 linii, przed startem "grabowania" podawało się linię od której miał zacząć skanować VIF. Transmisja z VIF-a trwała wieki... to było strasznie poronionym pomysłem aby zrobić do tego interface szeregowy i łączność jedynie przez SIO. --Seban/SLIGHT 03:01, 12 sty 2019 (CET)
Personal tools