PowerPad

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:powerpad.png

Bardzo rzadki manipulator stworzony specjalnie do serii STE, która została wyposażona w odpowiednie do tego złącza Enhanced Joystick. Oprócz STE ma je również Falcon.

PowerPad jest właściwie identyczny z JagPadem, z wyjątkiem tego, że zrobiony jest pod kolorystykę STE (szara obudowa i niebieskie klawisze), drobne różnice to krótszy kabel oraz manetka, która ma kształt mniej sprzyjający wykonywaniu ruchów na ukos. Nie ma więc problemu aby do STE czy Falcon podłączyć JagPada i odwrotnie, PowerPada można używać z Jaguarem. Niestety PowerPad był słabo rozpowszechniony w czasach świetności STE. Wykorzystuje go niewiele komercyjnych produkcji. Dzięki Jaguarowi pady stały się powszechniejsze wśród atarowskich graczy i ich obsługa dobrze przyjęła się na Falconie, gdzie od początku PowerPad był przewidziany w grach. Dzisiaj właściwie wszystkie produkcje uwzględniają możliwość gry na padach, np. gry Reservoir Gods.

Soft obsługujący Power Pada

Ciekawostki

Za pomocą przejściówki TeamTap tak jak w przypadku Jaguara można podłączyć do 4 padów zamiast jednego, co w sumie umożliwia podłączenie do 8-miu padów!Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools