Digitalizacja

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 16:59, 11 wrz 2005
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 17:04, 11 wrz 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-'''Digitalizacja''', dyskretyzacja, kwantowanie (ang. ''digitizing''), zamiana danych analogowych na postać cyfrową, możliwą do zapamiętania w pamięci komputera. Obszar zmienności danych analogowych dzieli się na przedziały (zwane kwantami) i każdemu z przedziałów przypisuje się stałą, uśrednioną wartość liczbową. Im mniejszy przedział tym większa rozdzielczość dyskretyzacji, a jednocześnie większe zużycie pamięci na zapamiętanie jej wyników.+'''Digitalizacja''', dyskretyzacja, kwantowanie (ang. ''digitizing''), zamiana danych analogowych na postać cyfrową, możliwą do zapamiętania w pamięci komputera (np. z użyciem [[sampler|samplera]]). Obszar zmienności danych analogowych dzieli się na przedziały (zwane kwantami) i każdemu z przedziałów przypisuje się stałą, uśrednioną wartość liczbową. Im mniejszy przedział tym większa rozdzielczość dyskretyzacji, a jednocześnie większe zużycie pamięci na zapamiętanie jej wyników.
Hasło opracowano na podstawie “Słownika Encyklopedycznego - Informatyka” Wydawnictwa Europa. Autor - Zdzisław Płoski. ISBN 83-87977-16-0. Rok wydania 1999. Hasło opracowano na podstawie “Słownika Encyklopedycznego - Informatyka” Wydawnictwa Europa. Autor - Zdzisław Płoski. ISBN 83-87977-16-0. Rok wydania 1999.

Wersja z dnia 17:04, 11 wrz 2005

Digitalizacja, dyskretyzacja, kwantowanie (ang. digitizing), zamiana danych analogowych na postać cyfrową, możliwą do zapamiętania w pamięci komputera (np. z użyciem samplera). Obszar zmienności danych analogowych dzieli się na przedziały (zwane kwantami) i każdemu z przedziałów przypisuje się stałą, uśrednioną wartość liczbową. Im mniejszy przedział tym większa rozdzielczość dyskretyzacji, a jednocześnie większe zużycie pamięci na zapamiętanie jej wyników.

Hasło opracowano na podstawie “Słownika Encyklopedycznego - Informatyka” Wydawnictwa Europa. Autor - Zdzisław Płoski. ISBN 83-87977-16-0. Rok wydania 1999.

źródło: http://portalwiedzy.onet.pl

Personal tools