NeoChrome Master

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 18:38, 4 lip 2006
Vulgar (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 04:46, 25 wrz 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-'''NeoChrome Master''' - to ulepszona przez [[Chaos-Inc]] z [[grupy]] [[Delta Force]] wersja popularnego edytora grafiki [[Neochrome]]. Dystrybuowana na zasadach [[Shareware]]. Działa w niskiej rozdzielczości [[ST]] 320x200 pixeli. Wykorzystuje rozszerzone możliwości serii [[STE]] - [[BLiTTER]] i 12-bitową paletę (4096 kolorów). Na ST możliwe jest rysowanie w trybie palety STE (4096 kolorów), ale widoczne są tylko kolory z palety 512 kolorów.+'''NeoChrome Master''' - to ulepszona przez [[Chaos-Inc]] z [[grupy]] [[Delta Force]] wersja popularnego edytora grafiki [[Neochrome]]. Dystrybuowana na zasadach [[Shareware]]. Działa w niskiej rozdzielczości [[ST]] 320x200 [[piksel]]i. Wykorzystuje rozszerzone możliwości serii [[STE]] - [[BLiTTER]] i 12-bitową paletę (4096 kolorów). Na ST możliwe jest rysowanie w trybie palety STE (4096 kolorów), ale widoczne są tylko kolory z palety 512 kolorów.
Program posiada jedną wyróżniającą cechę, umożliwiającą uzyskanie większej ilości kolorów niż standardowe '''16'''. Realizowane jest to dzięki '''rastrom''' (sposób znany z ''tzw. efektu tęczy''). Program posiada jedną wyróżniającą cechę, umożliwiającą uzyskanie większej ilości kolorów niż standardowe '''16'''. Realizowane jest to dzięki '''rastrom''' (sposób znany z ''tzw. efektu tęczy'').

Wersja z dnia 04:46, 25 wrz 2006

NeoChrome Master - to ulepszona przez Chaos-Inc z grupy Delta Force wersja popularnego edytora grafiki Neochrome. Dystrybuowana na zasadach Shareware. Działa w niskiej rozdzielczości ST 320x200 pikseli. Wykorzystuje rozszerzone możliwości serii STE - BLiTTER i 12-bitową paletę (4096 kolorów). Na ST możliwe jest rysowanie w trybie palety STE (4096 kolorów), ale widoczne są tylko kolory z palety 512 kolorów.

Program posiada jedną wyróżniającą cechę, umożliwiającą uzyskanie większej ilości kolorów niż standardowe 16. Realizowane jest to dzięki rastrom (sposób znany z tzw. efektu tęczy). Zmiana palety możliwa jest co linię, co razem daje maksymalnie dwieście palet, tak więc teoretyczna ilość kolorów wyświetlanych jednocześnie na ekranie to 16x200=3200! Obrazki w których użyta została funkcja zmiany palet do poprawnego przechowania informacji muszą być zapisywane w specjalnej odmianie formatu *.IFF, który posiada dodatkowy znacznik 'RAST'.


Grafika:ncm.gif


Ostatnia znana wersja NCM nosi numer 2.28. Rozwój programu został zarzucony ze względu na małą liczbę osób które zarejestrowały program. Autor miał plany co do przyszłych wersji, dodana miała być m.in. opcja wyświetlania kolorów z 12-bitowej palety na zwykłym ST.




Powiązane strony


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools