STylus

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:36, 14 wrz 2007
Vulgar (Dyskusja | wkład)
(Specyfikacja Atari STpad)
← Previous diff
Wersja z dnia 20:36, 14 wrz 2007
Vulgar (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 3: Linia 3:
[[Grafika:Stpad.jpg]] [[Grafika:Stpad.jpg]]
 +
 +STylus wyposażony miał być w [[TOS]] w wersji 2.05 wraz z rozszerzeniem o nazwie ''PenOS'' umożliwiające pracę w oparciu o pióro świetlne, które miało być podstawowym urządzeniem do obsługi STpada.
 +
 +Istnieje kilka sprzecznych informacji na temat ilości działających egzemplarzy lub niekompletnych STpadów. Prawdopodobnie istnieje jedna działająca jednostka i jedna lub kilka niedziałających.
== Specyfikacja Atari STpad == == Specyfikacja Atari STpad ==

Wersja z dnia 20:36, 14 wrz 2007

STylus (zwany także STpad) miał być tabletową wersją Atari ST. Nigdy nie wyszedł jednak poza fazę prototypu.

Grafika:Stpad.jpg


STylus wyposażony miał być w TOS w wersji 2.05 wraz z rozszerzeniem o nazwie PenOS umożliwiające pracę w oparciu o pióro świetlne, które miało być podstawowym urządzeniem do obsługi STpada.

Istnieje kilka sprzecznych informacji na temat ilości działających egzemplarzy lub niekompletnych STpadów. Prawdopodobnie istnieje jedna działająca jednostka i jedna lub kilka niedziałających.

Specyfikacja Atari STpad

Procesor: Motorola 68HC000

Prędkość zegara: 8 MHz

Pamięć RAM: 1 megabajt (istnieją wzmianki o wersji STylusa z 4MB RAM)

Grafika i ekran: STpad miał być wyposażony w 11-to calowy ekran monochromatyczny bez podświetlenia, który umożliwiał pracę w rozdzielczości ST-High (640x400x2), ekran jest identyczny jak ten w STBooku

Dźwięk: układ Yamaha YM-2149 (znany z ST)

Pamięć masowa: STpad pozbawiony miał byc wszelkich napędów w rodzaju stacji dysków czy twardego dysku, za to wyposażony miał być w dwa złącza PCMCIA, które obsługiwać miały karty pamięci o pojemności do 4MB

Złącza: zewnętrzna klawiatura (złącze RJ-11, więc pasują klawiatury od MegaST / MegaSTe / TT030), Centronics, RS232C, coś przypominającego ACSI, złącza MiniMIDI (które przez niektórych są mylnie interpretowane jako PS/2 do podłączenia klawiatury i myszy w tym standardzie)

Grafika:Stpadbok.jpg

Personal tools