SIO2PC

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 04:42, 15 maj 2006
Miker (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Tdc (Dyskusja | wkład)
(int.)
Linia 1: Linia 1:
-Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z Atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w Atari do poziomów dostępnych w porcie [http://pl.wikipedia.org/wiki/RS-232 RS-232] peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232, oraz drugi, o układ 14C89.+Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z Atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w Atari do poziomów dostępnych w porcie [http://pl.wikipedia.org/wiki/RS-232 RS-232] peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232 oraz drugi, o układ 14C89.
Schemat rozwiązania: (14C89) Schemat rozwiązania: (14C89)
Linia 7: Linia 7:
Schemat rozwiązania: (MAX232) Schemat rozwiązania: (MAX232)
-[[Grafika:Schemat.png]]+[[Grafika:Schemat2.png]]
 + 
Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe). Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe).
Linia 15: Linia 16:
Autorem oryginalnego kabla oraz programu sio2pc jest [[Nick Kennedy]] Autorem oryginalnego kabla oraz programu sio2pc jest [[Nick Kennedy]]
-{{stub}}+ 
[[Kategoria:Emulacja]] [[Kategoria:Emulacja]]
[[Kategoria:Schematy i specyfikacje]] [[Kategoria:Schematy i specyfikacje]]

Aktualna wersja

Sprzętowo/programistyczne rozwiązanie służące transmisji plików z Atari do PC i vice versa. Ze strony sprzętowej jest to specjalny kabel dostosowujący poziomy napięć i rodzaje sygnałów dostępne w Atari do poziomów dostępnych w porcie RS-232 peceta. Istnieją dwa rodzaje kabla, jeden oparty o układ MAX232 oraz drugi, o układ 14C89.

Schemat rozwiązania: (14C89)

Grafika:Sio2pc-a.gif

Schemat rozwiązania: (MAX232)

Grafika:Schemat2.png


Od strony programowej jest to specjalne oprogramowanie służące do transmisji plików oraz do symulacji pracy stacji dysków (programy sio2pc.com, makadisk.exe).

Innym, jednym z częściej używanych, podobnych programów jest APE. Istnieje też podobny do APE program przeznaczony dla ST, jest to 800XLDJ.

Autorem oryginalnego kabla oraz programu sio2pc jest Nick Kennedy

Personal tools