Franny

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:09, 3 sie 2007
Bob er (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Mono (Dyskusja | wkład)
(detekcja systemu plikow)
Linia 1: Linia 1:
-Edytor obrazów .atr oraz .raw (obrazów dyskietek dla małego Atari). Rozpoznaje systemy plików Atari DOS II (standardowy) oraz SpartaDOS 2.0 (standardowy dla SpartaDOS X).+Edytor obrazów .atr oraz .raw (obrazów dyskietek dla małego Atari). Rozpoznaje systemy plików Atari DOS II (standardowy) oraz [[Format SpartaDOS|SpartaDOS 2.0]] (standardowy dla [[SpartaDOS X]]). Działa w systemach zgodnych z POSIXem. Interface jest tylko i wyłącznie z wiersza linii poleceń (CLI).
-Działa w systemach zgodnych z POSIXem. Interface jest tylko i wyłącznie z wiersza linii poleceń (CLI). +
-[http://atari8.sourceforge.net/franny.html Strona projektu] na SourceForge-u.+* [http://atari8.sourceforge.net/franny.html Strona projektu] na SourceForge-u.
 +== Problemy ==
 +
 +* Kiedy nie podaje się wprost rodzaju systemu plików program przeprowadza detekcję badając w pierwszej kolejności pierwszy bajt sektora $168. Jeśli jest on równy 2 wtedy zakłada że na dysku obecny jest system plików ATARI DOS 2.x. Może to prowadzić do nieoczekiwanych problemów dlatego zalecane jest podawanie wprost parametru -f.
 +
 +== Zobacz też ==
 +* [http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?pid=179954#p179954 Rozszerzenie] dodane przez [[mono]]
[[Kategoria:Emulacja]] [[Kategoria:Emulacja]]

Aktualna wersja

Edytor obrazów .atr oraz .raw (obrazów dyskietek dla małego Atari). Rozpoznaje systemy plików Atari DOS II (standardowy) oraz SpartaDOS 2.0 (standardowy dla SpartaDOS X). Działa w systemach zgodnych z POSIXem. Interface jest tylko i wyłącznie z wiersza linii poleceń (CLI).

Problemy

  • Kiedy nie podaje się wprost rodzaju systemu plików program przeprowadza detekcję badając w pierwszej kolejności pierwszy bajt sektora $168. Jeśli jest on równy 2 wtedy zakłada że na dysku obecny jest system plików ATARI DOS 2.x. Może to prowadzić do nieoczekiwanych problemów dlatego zalecane jest podawanie wprost parametru -f.

Zobacz też

Personal tools