Dyskusja:Programowanie: Pełny 240-liniowy hires
From Atariki
(Różnice między wersjami)
| Wersja z dnia 11:24, 24 cze 2026 Mono (Dyskusja | wkład) (rozczłonkowywanie) ← Previous diff |
Wersja z dnia 08:53, 25 cze 2026 Krótki (Dyskusja | wkład) (Tak się te komórki nazywają w dokumentacji.) Next diff → |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
| @Krótki: A ja bym wolał jednak SDLST i SDLST+1 zamiast SDLSTL/H, bo niżej mamy VDSLST i VDSLST+1. Zresztą uważam to rozczłonkowywanie za słabe, no bo co w przypadku dłuższych typów, większych struktur czy tablic? Może by to miało sens w przypadku odwrotnej, od platformianej, kolejności bajtów w słowach. --[[Użytkownik:Mono|Mono]] 13:24, 24 cze 2026 (CEST) | @Krótki: A ja bym wolał jednak SDLST i SDLST+1 zamiast SDLSTL/H, bo niżej mamy VDSLST i VDSLST+1. Zresztą uważam to rozczłonkowywanie za słabe, no bo co w przypadku dłuższych typów, większych struktur czy tablic? Może by to miało sens w przypadku odwrotnej, od platformianej, kolejności bajtów w słowach. --[[Użytkownik:Mono|Mono]] 13:24, 24 cze 2026 (CEST) | ||
| + | :Cóż, tak się te komórki nazywają we wszelkiej dokumentacji od Atari: OS definiuje dwie jednobajtowe komórki SDLSTL i SDLSTH oraz 2-bajtowy wektor VDSLST. Powinniśmy się, moim zdaniem, W Atariki opierać na dostępnej dokumentacji a nie wymyślać własne etykiety. Jest z tym, przyznaję, trochę bałaganu, bo z jednej strony jest dokumentacja Atari, a z drugiej Zientara w swoich "Mapach pamięci" wprowadził kompletnie inne nazwy rejestrów, diabli wiedzą skąd wzięte - więc musimy wybierać jedno albo drugie. Skoro zacząłeś w poprzedniej edycji stosować etykiety z dokumentacji Atari, to logicznym było doprowadzić ten proces do końca. Nb. nazwa "SDLST" nie występuje ani w dokumentacji Atari, ani u Zientary. --[[Użytkownik:Krótki|Krótki]] 10:53, 25 cze 2026 (CEST) | ||
Wersja z dnia 08:53, 25 cze 2026
@Krótki: A ja bym wolał jednak SDLST i SDLST+1 zamiast SDLSTL/H, bo niżej mamy VDSLST i VDSLST+1. Zresztą uważam to rozczłonkowywanie za słabe, no bo co w przypadku dłuższych typów, większych struktur czy tablic? Może by to miało sens w przypadku odwrotnej, od platformianej, kolejności bajtów w słowach. --Mono 13:24, 24 cze 2026 (CEST)
- Cóż, tak się te komórki nazywają we wszelkiej dokumentacji od Atari: OS definiuje dwie jednobajtowe komórki SDLSTL i SDLSTH oraz 2-bajtowy wektor VDSLST. Powinniśmy się, moim zdaniem, W Atariki opierać na dostępnej dokumentacji a nie wymyślać własne etykiety. Jest z tym, przyznaję, trochę bałaganu, bo z jednej strony jest dokumentacja Atari, a z drugiej Zientara w swoich "Mapach pamięci" wprowadził kompletnie inne nazwy rejestrów, diabli wiedzą skąd wzięte - więc musimy wybierać jedno albo drugie. Skoro zacząłeś w poprzedniej edycji stosować etykiety z dokumentacji Atari, to logicznym było doprowadzić ten proces do końca. Nb. nazwa "SDLST" nie występuje ani w dokumentacji Atari, ani u Zientary. --Krótki 10:53, 25 cze 2026 (CEST)
