ANG

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 07:51, 21 sie 2006
Dracon (Dyskusja | wkład)
(Sikor wiesz że Twoje gry są już freeware w ANG??? ;-P)
← Previous diff
Wersja z dnia 09:30, 21 sie 2006
Sikor (Dyskusja | wkład)
(Dracon: czytaj newsy, tam jest tylko o grach z Mirage!!!)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Pełna nazwa: '''A NEW GENERATION SOFTWARE'''. Firma z Holandii, powstała w latach 90. XX w., zajmująca się dystrybucją programów na 8-bitowe Atari (miała także licencję na rozprowadzanie niemieckich oraz polskich programów, szczególnie z [[Mirage]] i [[ASF]]). Firmę prowadził scenowiec o pseudonimie ''The Missing Link'' (John Maris). ANG wydała kilka własnych gier (np. "Whoops!", "Whoops!2-demo", "Whoops!2"), była też oficjalnym dystrybutorem [[Mega Magazine]]. Z ciekawostek warto wspomnieć, iż można było tam nabyć zmodyfikowaną wersję np. [[Operation Blood]] (z obsługą Light Guna). Pełna nazwa: '''A NEW GENERATION SOFTWARE'''. Firma z Holandii, powstała w latach 90. XX w., zajmująca się dystrybucją programów na 8-bitowe Atari (miała także licencję na rozprowadzanie niemieckich oraz polskich programów, szczególnie z [[Mirage]] i [[ASF]]). Firmę prowadził scenowiec o pseudonimie ''The Missing Link'' (John Maris). ANG wydała kilka własnych gier (np. "Whoops!", "Whoops!2-demo", "Whoops!2"), była też oficjalnym dystrybutorem [[Mega Magazine]]. Z ciekawostek warto wspomnieć, iż można było tam nabyć zmodyfikowaną wersję np. [[Operation Blood]] (z obsługą Light Guna).
-Wedle newsa [http://www.abbuc.de/modules.php?name=News&file=article&sid=539 newsa] z 22.05.2006 r. na stronie [[ABBUC]]a, szef ANG ogłosił, że od 1 maja 2006 WSZYSTKIE rozprowadzane przez firmę tytuły (włączając w to także polskie programy z Mirage, [[Sikor Soft]], itp.)+Wedle newsa [http://www.abbuc.de/modules.php?name=News&file=article&sid=539 newsa] z 22.05.2006 r. na stronie [[ABBUC]]a, szef ANG ogłosił, że od 1 maja 2006 WSZYSTKIE rozprowadzane przez firmę tytuły (włączając w to także polskie programy z Mirage)
mają status ''freeware''. Oznacza to, że mogą one być swobodnie kopiowane. Jednakże wciąż zabronione jest zmienianie czegokolwiek w ich kodzie i rozpowszechnianie w oryginalnym (lub powielanym) opakowaniu. Kolekcjonerów z całego świata powinien ucieszyć fakt, iż oryginały programów z ANG są wciąż dostępne na specjalnej [http://smartcms.nl/cms2/sites/1038/index.php?idx=577&groep_id=124&aktie=artikel stronie] (rewindgames.com) w cenie (prawie) programów kategorii [http://pl.wikipedia.org/wiki/Public_domain Public Domain]. mają status ''freeware''. Oznacza to, że mogą one być swobodnie kopiowane. Jednakże wciąż zabronione jest zmienianie czegokolwiek w ich kodzie i rozpowszechnianie w oryginalnym (lub powielanym) opakowaniu. Kolekcjonerów z całego świata powinien ucieszyć fakt, iż oryginały programów z ANG są wciąż dostępne na specjalnej [http://smartcms.nl/cms2/sites/1038/index.php?idx=577&groep_id=124&aktie=artikel stronie] (rewindgames.com) w cenie (prawie) programów kategorii [http://pl.wikipedia.org/wiki/Public_domain Public Domain].
[[Kategoria:Firmy]] [[Kategoria:Firmy]]

Wersja z dnia 09:30, 21 sie 2006

Pełna nazwa: A NEW GENERATION SOFTWARE. Firma z Holandii, powstała w latach 90. XX w., zajmująca się dystrybucją programów na 8-bitowe Atari (miała także licencję na rozprowadzanie niemieckich oraz polskich programów, szczególnie z Mirage i ASF). Firmę prowadził scenowiec o pseudonimie The Missing Link (John Maris). ANG wydała kilka własnych gier (np. "Whoops!", "Whoops!2-demo", "Whoops!2"), była też oficjalnym dystrybutorem Mega Magazine. Z ciekawostek warto wspomnieć, iż można było tam nabyć zmodyfikowaną wersję np. Operation Blood (z obsługą Light Guna).

Wedle newsa newsa z 22.05.2006 r. na stronie ABBUCa, szef ANG ogłosił, że od 1 maja 2006 WSZYSTKIE rozprowadzane przez firmę tytuły (włączając w to także polskie programy z Mirage) mają status freeware. Oznacza to, że mogą one być swobodnie kopiowane. Jednakże wciąż zabronione jest zmienianie czegokolwiek w ich kodzie i rozpowszechnianie w oryginalnym (lub powielanym) opakowaniu. Kolekcjonerów z całego świata powinien ucieszyć fakt, iż oryginały programów z ANG są wciąż dostępne na specjalnej stronie (rewindgames.com) w cenie (prawie) programów kategorii Public Domain.

Personal tools