Moje Atari

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 21:20, 2 mar 2010
Yansen (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Irwin (Dyskusja | wkład)
(literówka)
Linia 6: Linia 6:
''Atari to jeden z najpopularniejszych komputerów w naszym kraju. Można się o tym przekonać na każdej giełdzie, w każdym sklepie ze sprzętem komputerowym, przysłuchując się rozmowom w szkole i pracy. Listy do klanu Atari stanowią zawsze najpokaźniejszą paczkę w codziennej poczcie przychodzącej do redakcji "Bajtka". Cały czas otrzymujemy prośby o zwiększenie liczby stron, na których drukujemy teksty o Atari. Spełniamy tę prośbę wydając specjalny numer poświęcony wszystkiemu, co związane jest z hasłem Atari (...)'' ''Atari to jeden z najpopularniejszych komputerów w naszym kraju. Można się o tym przekonać na każdej giełdzie, w każdym sklepie ze sprzętem komputerowym, przysłuchując się rozmowom w szkole i pracy. Listy do klanu Atari stanowią zawsze najpokaźniejszą paczkę w codziennej poczcie przychodzącej do redakcji "Bajtka". Cały czas otrzymujemy prośby o zwiększenie liczby stron, na których drukujemy teksty o Atari. Spełniamy tę prośbę wydając specjalny numer poświęcony wszystkiemu, co związane jest z hasłem Atari (...)''
-Później powstał drugi numer specjalny, po czym ''Tylko o Atari'' przekształciło się w oddzielny magazym '''''Moje Atari''''', wydawany od października 1990 roku. Redaktorem naczelnym pisma został [[Wojciech Zientara]], wówczas odpowiedzialny za Klan Atari w ''Bajtku''.+Później powstał drugi numer specjalny, po czym ''Tylko o Atari'' przekształciło się w oddzielny magazyn '''''Moje Atari''''', wydawany od października 1990 roku. Redaktorem naczelnym pisma został [[Wojciech Zientara]], wówczas odpowiedzialny za Klan Atari w ''Bajtku''.
Ostatni numer pisma powstał we wrześniu 1991 roku. Łącznie wydane zostało 7 numerów (9, licząc z ''Tylko o Atari''). Ostatni numer pisma powstał we wrześniu 1991 roku. Łącznie wydane zostało 7 numerów (9, licząc z ''Tylko o Atari'').

Aktualna wersja

Polski dwumiesięcznik przeznaczony dla użytkowników komputerów Atari, wydawany w początkach lat 90-tych XX wieku.

Historia

Życie Mojego Atari zaczęło się w 1987 roku. Wtedy to redakcja czasopisma Bajtek, powodowana ogromną (relatywnie) popularnością komputerów Atari w Polsce, wydała pierwszy specjalny numer Bajtka - Tylko o Atari. W treści wstępniaka mogliśmy przeczytać:

Atari to jeden z najpopularniejszych komputerów w naszym kraju. Można się o tym przekonać na każdej giełdzie, w każdym sklepie ze sprzętem komputerowym, przysłuchując się rozmowom w szkole i pracy. Listy do klanu Atari stanowią zawsze najpokaźniejszą paczkę w codziennej poczcie przychodzącej do redakcji "Bajtka". Cały czas otrzymujemy prośby o zwiększenie liczby stron, na których drukujemy teksty o Atari. Spełniamy tę prośbę wydając specjalny numer poświęcony wszystkiemu, co związane jest z hasłem Atari (...)

Później powstał drugi numer specjalny, po czym Tylko o Atari przekształciło się w oddzielny magazyn Moje Atari, wydawany od października 1990 roku. Redaktorem naczelnym pisma został Wojciech Zientara, wówczas odpowiedzialny za Klan Atari w Bajtku.

Ostatni numer pisma powstał we wrześniu 1991 roku. Łącznie wydane zostało 7 numerów (9, licząc z Tylko o Atari).

Wydawca Bajtka 2 lata później stworzył nowe pismo o Atari - Atari Magazyn, jednak już bez Zientary i z innym zespołem redakcyjnym.

Poniżej dwie okładki numerów specjalnych Bajtka - Tylko o Atari:

atari_1.jpg

atari_2.jpg

Odnośniki zewnętrzne


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools