6 strona

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 15:13, 15 mar 2010
Mikey (Dyskusja | wkład)
(takietam)
← Previous diff
Aktualna wersja
KMK (Dyskusja | wkład)

Linia 1: Linia 1:
-Obszar 256 bajtów pamięci od 1536 do 1791 (szesnastkowo od $0600 do $06FF) z którego nie korzysta system operacyjny, ani żaden znany DOS. Często obszar ten używany jest przez procedury w [[asembler|języku maszynowym]] wspomagające programy w [[BASIC|BASIC-u]], lub+Obszar 256 bajtów pamięci od 1536 do 1791 (szesnastkowo od $0600 do $06FF), z którego nie korzysta system operacyjny, ani żaden normalny [[DOS]] (istnieje specjalna wersja [[SpartaDOS]] - zawarta w [[SpartaDOS Construction Set]] - ładująca się na tę stronę, ale nie przewiduje się jej użycia jako DOS-u ogólnego przeznaczenia). Często obszar ten używany jest przez procedury w [[asembler|języku maszynowym]] wspomagające programy w [[BASIC|BASIC-u]], lub jako dodatkowy (niejako 'darmowy' - bo nie podnoszący MEMLO) bufor w programach.
-jako dodatkowy (niejako 'darmowy' - bo nie podnoszący MEMLO) bufor w programach. +
Magazyn [[Tajemnice Atari]] prowadził ''Konkurs 6 strona'' na najlepszy program wykorzystujący ten obszar pamięci. Magazyn [[Tajemnice Atari]] prowadził ''Konkurs 6 strona'' na najlepszy program wykorzystujący ten obszar pamięci.
[[Kategoria:Glosariusz]] [[Kategoria:Glosariusz]]

Aktualna wersja

Obszar 256 bajtów pamięci od 1536 do 1791 (szesnastkowo od $0600 do $06FF), z którego nie korzysta system operacyjny, ani żaden normalny DOS (istnieje specjalna wersja SpartaDOS - zawarta w SpartaDOS Construction Set - ładująca się na tę stronę, ale nie przewiduje się jej użycia jako DOS-u ogólnego przeznaczenia). Często obszar ten używany jest przez procedury w języku maszynowym wspomagające programy w BASIC-u, lub jako dodatkowy (niejako 'darmowy' - bo nie podnoszący MEMLO) bufor w programach.

Magazyn Tajemnice Atari prowadził Konkurs 6 strona na najlepszy program wykorzystujący ten obszar pamięci.

Personal tools