A.D. 2044

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:45, 26 sty 2006
Krótki (Dyskusja | wkład)
(link do filmu :-))
← Previous diff
Wersja z dnia 20:03, 26 sty 2006
Krótki (Dyskusja | wkład)
(zmiany niemerytoryczne)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Gra na podstawie filmu pt. [http://pl.wikipedia.org/wiki/Seksmisja ''Seksmisja'']. Gracz, po przespaniu parudziesięciu lat w stanie hibernacji, budzi się w podziemnej bazie, gdzie jak się okazuje panuje wyłącznie płeć żeńska. Zadanie wydaje się banalne - wydostać się z bazy i umożliwić przetrwanie, że tak to ujmę, gatunku męskiego. Po drodze czeka nas jednak masa niespodzianek, mniej lub bardziej przyjemnych.+'''A.D. 2004''' to polska gra przygodowa oparta na fabule filmu [http://pl.wikipedia.org/wiki/Seksmisja ''Seksmisja'']. Pierwsza przygodówka [[Roland Pantoła|Rolanda Pantoły]] i jedna z niewielu przedstawicielek gatunku ''point & click'' na [[Atari 8-bit|małe Atari]].
 + 
 +Gracz, po przespaniu parudziesięciu lat w stanie hibernacji, budzi się w podziemnej bazie, gdzie jak się okazuje panuje wyłącznie płeć żeńska. Zadanie wydaje się banalne - wydostać się z bazy i umożliwić przetrwanie, że tak to ujmę, gatunku męskiego. Po drodze czeka nas jednak masa niespodzianek, mniej lub bardziej przyjemnych.
{{grafr|ad2044.gif}} {{grafr|ad2044.gif}}
Linia 7: Linia 9:
Ekran gry podzielony jest na 4 części - 3 na górze i jedna na dole. Po lewej u góry mamy kieszeń. Mieści ona maksymalnie 4 przedmioty, także najlepiej zabierać tylko te użyteczne, ponieważ bywa, że nie ma gdzie zbędnych odłożyć. Pośrodku mamy właściwy ekran akcji. Natomiast po prawej znajduje się mapka, oraz liczba wskazująca, na którym poziomie aktualnie gracz przebywa. W dolnej części natomiast pojawiają się możliwe w danym momencie komendy (np. nic, zbadaj, idź, wróć itd.). Ekran gry podzielony jest na 4 części - 3 na górze i jedna na dole. Po lewej u góry mamy kieszeń. Mieści ona maksymalnie 4 przedmioty, także najlepiej zabierać tylko te użyteczne, ponieważ bywa, że nie ma gdzie zbędnych odłożyć. Pośrodku mamy właściwy ekran akcji. Natomiast po prawej znajduje się mapka, oraz liczba wskazująca, na którym poziomie aktualnie gracz przebywa. W dolnej części natomiast pojawiają się możliwe w danym momencie komendy (np. nic, zbadaj, idź, wróć itd.).
-Warto zapamiętać dwa hasła: ASIA oraz PARTENOGENEZA - z pewnością okażą się pomocne w rozgrywce.+Gra została napisana przez Rolanda Pantołę w języku [[Forth]], muzykę skomponował [[Leszek Hołda]] w [[Chaos Music Composer|CMC]]. Wydana została w 1991 roku przez [[L.K. Avalon]] (nr serii AC/AD 00691).
- +
-Gra została napisana przez Rolanda Pantołę, muzykę skomponował Leszek Hołda, natomiast wydana została w roku 1991 przez L.K. Avalon.+
Wersja kasetowa zajmuje dwie pełne strony kasety magnetofonowej. Wersja dyskowa - dwie strony dyskietki DD. Wersja kasetowa zajmuje dwie pełne strony kasety magnetofonowej. Wersja dyskowa - dwie strony dyskietki DD.
Linia 15: Linia 15:
== Ciekawostka == == Ciekawostka ==
Gra ta została również wydana na platformie PC. Miało to miejsce w czasach kiedy dopiero co upowszechniały się stacje CD-ROM w Polsce. W tej wersji zajmuje ona dwie pełne płyty CD-ROM. Gra ta została również wydana na platformie PC. Miało to miejsce w czasach kiedy dopiero co upowszechniały się stacje CD-ROM w Polsce. W tej wersji zajmuje ona dwie pełne płyty CD-ROM.
 +
 +==Zobacz też==
 +*[[Klątwa]], [[Władcy Ciemności]] - inne gry przygodowe Pantoły.
 +
 +==Linki zewnętrzne==
 +*[http://www.atarimania.com/detail_soft.php?MENU=8&VERSION_ID=72 A.D. 2044] w [[Atarimania|Atarimanii]]
[[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]] [[Kategoria:Gry dla Atari 8-bit]]
[[Kategoria:Polskie gry]] [[Kategoria:Polskie gry]]
 +[[Kategoria:Gry przygodowe]]

Wersja z dnia 20:03, 26 sty 2006

A.D. 2004 to polska gra przygodowa oparta na fabule filmu Seksmisja. Pierwsza przygodówka Rolanda Pantoły i jedna z niewielu przedstawicielek gatunku point & click na małe Atari.

Gracz, po przespaniu parudziesięciu lat w stanie hibernacji, budzi się w podziemnej bazie, gdzie jak się okazuje panuje wyłącznie płeć żeńska. Zadanie wydaje się banalne - wydostać się z bazy i umożliwić przetrwanie, że tak to ujmę, gatunku męskiego. Po drodze czeka nas jednak masa niespodzianek, mniej lub bardziej przyjemnych.

Grafika:ad2044.gif

Jest to gra typowo przygodowa, tzw. "strzałkówka". Za pomocą strzałki poruszanej joystickiem możemy operować przedmiotami (podnieś/zostaw/użyj), wskazywać kierunek gdzie chcemy się udać bądź oddziaływać na osoby (kobiety!) występujące w grze. Na uwagę zasługuje także przycisk "IDZ", który pozwala nam oprócz wyboru kierunku poruszania się również wydostanie się z pomieszczenia, z którego nie widać wyjścia.

Ekran gry podzielony jest na 4 części - 3 na górze i jedna na dole. Po lewej u góry mamy kieszeń. Mieści ona maksymalnie 4 przedmioty, także najlepiej zabierać tylko te użyteczne, ponieważ bywa, że nie ma gdzie zbędnych odłożyć. Pośrodku mamy właściwy ekran akcji. Natomiast po prawej znajduje się mapka, oraz liczba wskazująca, na którym poziomie aktualnie gracz przebywa. W dolnej części natomiast pojawiają się możliwe w danym momencie komendy (np. nic, zbadaj, idź, wróć itd.).

Gra została napisana przez Rolanda Pantołę w języku Forth, muzykę skomponował Leszek Hołda w CMC. Wydana została w 1991 roku przez L.K. Avalon (nr serii AC/AD 00691).

Wersja kasetowa zajmuje dwie pełne strony kasety magnetofonowej. Wersja dyskowa - dwie strony dyskietki DD.

Ciekawostka

Gra ta została również wydana na platformie PC. Miało to miejsce w czasach kiedy dopiero co upowszechniały się stacje CD-ROM w Polsce. W tej wersji zajmuje ona dwie pełne płyty CD-ROM.

Zobacz też

Linki zewnętrzne

Personal tools