A.D. 2044

From Atariki

Revision as of 19:45, 26 sty 2006; view current revision
←Older revision | Newer revision→
Jump to: navigation, search

Gra na podstawie filmu pt. Seksmisja. Gracz, po przespaniu parudziesięciu lat w stanie hibernacji, budzi się w podziemnej bazie, gdzie jak się okazuje panuje wyłącznie płeć żeńska. Zadanie wydaje się banalne - wydostać się z bazy i umożliwić przetrwanie, że tak to ujmę, gatunku męskiego. Po drodze czeka nas jednak masa niespodzianek, mniej lub bardziej przyjemnych.

Grafika:ad2044.gif

Jest to gra typowo przygodowa, tzw. "strzałkówka". Za pomocą strzałki poruszanej joystickiem możemy operować przedmiotami (podnieś/zostaw/użyj), wskazywać kierunek gdzie chcemy się udać bądź oddziaływać na osoby (kobiety!) występujące w grze. Na uwagę zasługuje także przycisk "IDZ", który pozwala nam oprócz wyboru kierunku poruszania się również wydostanie się z pomieszczenia, z którego nie widać wyjścia.

Ekran gry podzielony jest na 4 części - 3 na górze i jedna na dole. Po lewej u góry mamy kieszeń. Mieści ona maksymalnie 4 przedmioty, także najlepiej zabierać tylko te użyteczne, ponieważ bywa, że nie ma gdzie zbędnych odłożyć. Pośrodku mamy właściwy ekran akcji. Natomiast po prawej znajduje się mapka, oraz liczba wskazująca, na którym poziomie aktualnie gracz przebywa. W dolnej części natomiast pojawiają się możliwe w danym momencie komendy (np. nic, zbadaj, idź, wróć itd.).

Warto zapamiętać dwa hasła: ASIA oraz PARTENOGENEZA - z pewnością okażą się pomocne w rozgrywce.

Gra została napisana przez Rolanda Pantołę, muzykę skomponował Leszek Hołda, natomiast wydana została w roku 1991 przez L.K. Avalon.

Wersja kasetowa zajmuje dwie pełne strony kasety magnetofonowej. Wersja dyskowa - dwie strony dyskietki DD.

Ciekawostka

Gra ta została również wydana na platformie PC. Miało to miejsce w czasach kiedy dopiero co upowszechniały się stacje CD-ROM w Polsce. W tej wersji zajmuje ona dwie pełne płyty CD-ROM.

Personal tools