AuDecoder

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 01:15, 23 lip 2012
Jhusak (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 01:16, 23 lip 2012
Jhusak (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 2: Linia 2:
Wykorzystuje do tego celu specjalnie przygotowaną falę dźwiękową, w ktorej zakodowane są dane sektorów dyskietki. Taki dźwięk wprowadzany jest przez wejście audio do komputera PC, a następnie dekodowany programem AuDecoder. Wykorzystuje do tego celu specjalnie przygotowaną falę dźwiękową, w ktorej zakodowane są dane sektorów dyskietki. Taki dźwięk wprowadzany jest przez wejście audio do komputera PC, a następnie dekodowany programem AuDecoder.
-Obsługiwane są nośniki z sektorami o długości 128 oraz 256 bajtów o dowolnej ich liczbie. +Obsługiwane są nośniki z sektorami o długości 128 oraz 256 bajtów o dowolnej ich liczbie. Kodowanie dyskietki podwojnej gęstości, jednostronnej, trwa ok. 4.5 minuty (odczytywane sektory są na bieżąco kodowane).
Autorem tandemu jest [[Jakub Husak]]. Autorem tandemu jest [[Jakub Husak]].
[http://code.google.com/p/audecode Strona projektu] [http://code.google.com/p/audecode Strona projektu]

Wersja z dnia 01:16, 23 lip 2012

Tandem dwóch programów pozwalający na bezkosztowe przenoszenie danych z dyskietek Atari (przy użyciu Atari ze stacją dysków) na komputery PC. Wykorzystuje do tego celu specjalnie przygotowaną falę dźwiękową, w ktorej zakodowane są dane sektorów dyskietki. Taki dźwięk wprowadzany jest przez wejście audio do komputera PC, a następnie dekodowany programem AuDecoder.

Obsługiwane są nośniki z sektorami o długości 128 oraz 256 bajtów o dowolnej ich liczbie. Kodowanie dyskietki podwojnej gęstości, jednostronnej, trwa ok. 4.5 minuty (odczytywane sektory są na bieżąco kodowane).

Autorem tandemu jest Jakub Husak.

Strona projektu

Personal tools