AuDecoder

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 01:37, 23 lip 2012
Jhusak (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 01:39, 23 lip 2012
Jhusak (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
Tandem dwóch programów pozwalający na bezkosztowe przenoszenie danych z dyskietek Atari (przy użyciu Atari ze stacją dysków) na komputery PC. Tandem dwóch programów pozwalający na bezkosztowe przenoszenie danych z dyskietek Atari (przy użyciu Atari ze stacją dysków) na komputery PC.
-Wykorzystuje do tego celu specjalnie przygotowaną falę dźwiękową, w ktorej zakodowane są dane sektorów dyskietki. Taki dźwięk wprowadzany jest przez wejście audio do komputera PC, a następnie dekodowany programem AuDecoder.+Pierwszy etap procesu to wpisanie ręczne małego programu w BASICu, który generuje falę dźwiękową, w ktorej zakodowane są dane sektorów dyskietki. Taki dźwięk wprowadzany jest przez wejście audio do komputera PC, a następnie dekodowany programem AuDecoder.
Obsługiwane są nośniki z sektorami o długości 128 oraz 256 bajtów o dowolnej ich liczbie. Kodowanie dyskietki podwójnej gęstości, jednostronnej, trwa ok. 4.5 minuty (odczytywane sektory są na bieżąco kodowane). Obsługiwane są nośniki z sektorami o długości 128 oraz 256 bajtów o dowolnej ich liczbie. Kodowanie dyskietki podwójnej gęstości, jednostronnej, trwa ok. 4.5 minuty (odczytywane sektory są na bieżąco kodowane).

Wersja z dnia 01:39, 23 lip 2012

Tandem dwóch programów pozwalający na bezkosztowe przenoszenie danych z dyskietek Atari (przy użyciu Atari ze stacją dysków) na komputery PC. Pierwszy etap procesu to wpisanie ręczne małego programu w BASICu, który generuje falę dźwiękową, w ktorej zakodowane są dane sektorów dyskietki. Taki dźwięk wprowadzany jest przez wejście audio do komputera PC, a następnie dekodowany programem AuDecoder.

Obsługiwane są nośniki z sektorami o długości 128 oraz 256 bajtów o dowolnej ich liczbie. Kodowanie dyskietki podwójnej gęstości, jednostronnej, trwa ok. 4.5 minuty (odczytywane sektory są na bieżąco kodowane).

Autorem tandemu jest Jakub Husak.

Strona projektu

Personal tools