Bongo

From Atariki

Jump to: navigation, search

Grafika:bongo.gif

Dotarłeś do dziwnej planety. Na niezamieszkałą ona z pewnością nie wygląda. Wokół pełno domków, ale wejścia do nich wydają się jakieś dziwnie małe. Dobrze, że zabrałeś z sobą nieodzownego bongobota, który może się tam wcisnąć. Powierzchnia planety wygląda na opuszczoną...

W grze sterujemy postacią kosmonauty oraz, wspomnianego wyżej, bongobota. O ile ten pierwszy porusza się wyłącznie po powierzchni planety, gdzie nic mu nie grozi, o tyle ten ostatni ma "totalnie przechlapane". Może on wykonywać tylko po dwa ruchy w każdą stonę, także aby przejść dalej, należy zaprzeć się o ścianę, półkę lub inną przeszkodę i dopiero skontrować joystickiem. Dla utrudnienia poruszamy nie samym bongobotem, a całą komnatą. Z każdego pomieszczenia należy pozbierać wszystkie klucze, bomby oraz inne przydatne rzeczy. Przy okazji uważamy na ogień i inne niezbyt przyjemne niespodzianki.

Gra autorstwa Rolanda Pantoły, wydana przez Landsoft w 1990 roku i rozpowszechniana w USA na licencji shareware. Brak informacji o wydaniu tej gry w Polsce.

Odnośniki zewnętrzne

Personal tools