Boulder Dash

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 22:40, 24 lis 2008
Sikor (Dyskusja | wkład)
(Boulder Dash Construction Kit)
← Previous diff
Wersja z dnia 22:53, 20 lut 2009
Sq5irz (Dyskusja | wkład)
(interpunkcja)
Next diff →
Linia 3: Linia 3:
== Boulder Dash Construction Kit == == Boulder Dash Construction Kit ==
-Rozbudowany edytor plansz, również wydany przez FSS. Za jego pomocą powstało bardzo wiele nowych wersji, nie sygnowanych przez wydawcę (z mniej lub bardziej rozbudowanymi planszami).+Rozbudowany edytor plansz, również wydany przez FSS. Za jego pomocą powstało bardzo wiele nowych wersji nie sygnowanych przez wydawcę (z mniej lub bardziej rozbudowanymi planszami).
==Ciekawostki== ==Ciekawostki==
* Istnieje wersja gry z wbudowanym sterownikiem do Game Pad'a podłączanego za pośrednictwem interfejsu [[Atarimax/ABBUC USB Cartridge]]. Gra znajduje się w pakiecie '''Atari USB Enduser Driver Disk Version 0.2''' i jest do pobrania [http://www.strotmann.de/twiki/pub/Microusb/ProjUSBCartAtariDriverDisk/usbdrive.atr tutaj] * Istnieje wersja gry z wbudowanym sterownikiem do Game Pad'a podłączanego za pośrednictwem interfejsu [[Atarimax/ABBUC USB Cartridge]]. Gra znajduje się w pakiecie '''Atari USB Enduser Driver Disk Version 0.2''' i jest do pobrania [http://www.strotmann.de/twiki/pub/Microusb/ProjUSBCartAtariDriverDisk/usbdrive.atr tutaj]
-* Istnieje również (nieoficjalna) wersja gry na PC, bardzo przypominająca wersję atarowską, której autorem jest [[Fox]], a dostępna jest [ftp://matrix.ibb.waw.pl/pub/a8/Groups/Taquart/Fox/bdash.zip tutaj].+* Istnieje również (nieoficjalna) wersja gry na PC bardzo przypominająca wersję atarowską, której autorem jest [[Fox]], a dostępna jest [ftp://matrix.ibb.waw.pl/pub/a8/Groups/Taquart/Fox/bdash.zip tutaj].
== Inne == == Inne ==

Wersja z dnia 22:53, 20 lut 2009

Grafika:Boulderdash.png

Jedna z najbardziej klasycznych gier w historii, wydana przez First Star Software (podobnie jak seria Spy vs Spy). Prawa autorskie nadal są aktualne i należą do FSS. Firma oficjalnie wydała dwie części gry na małe Atari oraz edytor plansz do nich.

Boulder Dash Construction Kit

Rozbudowany edytor plansz, również wydany przez FSS. Za jego pomocą powstało bardzo wiele nowych wersji nie sygnowanych przez wydawcę (z mniej lub bardziej rozbudowanymi planszami).

Ciekawostki

  • Istnieje wersja gry z wbudowanym sterownikiem do Game Pad'a podłączanego za pośrednictwem interfejsu Atarimax/ABBUC USB Cartridge. Gra znajduje się w pakiecie Atari USB Enduser Driver Disk Version 0.2 i jest do pobrania tutaj
  • Istnieje również (nieoficjalna) wersja gry na PC bardzo przypominająca wersję atarowską, której autorem jest Fox, a dostępna jest tutaj.

Inne


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools