CX80

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 01:45, 12 lip 2006
KMK (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Aktualna wersja
Krótki (Dyskusja | wkład)
(poszerzenie opisu)
Linia 1: Linia 1:
-Unowocześniona wersja Atari [[TrakBall]]a ([[CX22]]), wyprodukowana w połowie lat 80-tych. Urządzenie nieco mniejsze od poprzednika, niemal zupełnie czarne i wyposażone w 2 trójkątne przyciski.+{{grafr|cx80.jpg}}
 +Manipulator typu [[TrakBall]], rozprowadzany przez [[Atari, Inc.]] na rynku międzynarodowym od połowy 1983 roku. Przeznaczony dla [[Atari 8-bit|komputerów 8-bitowych]] jak i konsoli [[2600]], pozycjonowany był jako dodatek do tych pierwszych.
 + 
 +==Historia==
 +Trackball CX80 został zaprezentowany przez Atari, Inc. na targach Summer CES 5-8 czerwca 1983 r. jako osprzęt do 8-bitowych komputerów Atari. Sprzedawany był na rynku międzynarodowym.
 + 
 +==Budowa==
 +CX80 ma ciemobrązową obudowę i kulkę, pasujące kolorem do serii [[XL]], oraz 2 trójkątne przyciski fire. Oba mają tę samą funkcję - są po to, aby z trackballa mogli korzystać zarówno gracze prawo- jak i lewo ręczni.
 + 
 +Podobnie jak wcześniejszy [[CX22]], ma przełącznik trybu Trak-Ball/Joystick. CX80 jest przy tym nieco mniejszy od poprzednika.
Wymiary: Wymiary:
Linia 6: Linia 15:
*wysokość: 7cm *wysokość: 7cm
-[[Grafika:cx80.jpg]]+==Działanie==
 +Zobacz: [[TrakBall]].
 + 
 +==Zobacz też==
 +[[CX22]] - trackball sprzedawany na rynku amerykańskim
[[Kategoria:Peryferia 8-bit]] [[Kategoria:Peryferia 8-bit]]
{{stub}} {{stub}}

Aktualna wersja

Grafika:cx80.jpg

Manipulator typu TrakBall, rozprowadzany przez Atari, Inc. na rynku międzynarodowym od połowy 1983 roku. Przeznaczony dla komputerów 8-bitowych jak i konsoli 2600, pozycjonowany był jako dodatek do tych pierwszych.

Spis treści

Historia

Trackball CX80 został zaprezentowany przez Atari, Inc. na targach Summer CES 5-8 czerwca 1983 r. jako osprzęt do 8-bitowych komputerów Atari. Sprzedawany był na rynku międzynarodowym.

Budowa

CX80 ma ciemobrązową obudowę i kulkę, pasujące kolorem do serii XL, oraz 2 trójkątne przyciski fire. Oba mają tę samą funkcję - są po to, aby z trackballa mogli korzystać zarówno gracze prawo- jak i lewo ręczni.

Podobnie jak wcześniejszy CX22, ma przełącznik trybu Trak-Ball/Joystick. CX80 jest przy tym nieco mniejszy od poprzednika.

Wymiary:

  • długość: 14cm
  • szerokość: 24cm
  • wysokość: 7cm

Działanie

Zobacz: TrakBall.

Zobacz też

CX22 - trackball sprzedawany na rynku amerykańskim


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools