Copy party

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:35, 31 sty 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)
(odstubienie.)
← Previous diff
Wersja z dnia 10:23, 21 lut 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 1: Linia 1:
-Copy Party - spotkanie tzw. "[[sceny]]", czyli grupy ludzi związanego z danym typem komputera, zazwyczaj związane z demonstracją umiejętności tworzenia na dany sprzęt. Może to być spotkanie cykliczne, jak też jednorazowe. +Spotkanie tzw. "[[sceny]]", czyli grupy ludzi związanego z danym typem komputera, zazwyczaj związane z demonstracją umiejętności tworzenia na dany sprzęt. Może to być spotkanie cykliczne, jak też jednorazowe.
Oryginalna nazwa - "''copy party''" - pochodzi od faktycznego celu pierwszych tego typu spotkań, czyli spotkania towarzyskiego (party) połączonego z kopiowaniem Oryginalna nazwa - "''copy party''" - pochodzi od faktycznego celu pierwszych tego typu spotkań, czyli spotkania towarzyskiego (party) połączonego z kopiowaniem

Wersja z dnia 10:23, 21 lut 2006

Spotkanie tzw. "sceny", czyli grupy ludzi związanego z danym typem komputera, zazwyczaj związane z demonstracją umiejętności tworzenia na dany sprzęt. Może to być spotkanie cykliczne, jak też jednorazowe.

Oryginalna nazwa - "copy party" - pochodzi od faktycznego celu pierwszych tego typu spotkań, czyli spotkania towarzyskiego (party) połączonego z kopiowaniem programów (zwanych też ogólnie stuffem). Trzeba pamiętać, że kiedyś, w początkach demosceny, była to jedyna realna możliwość zapoznania się z najnowszymi programami użytkowymi oraz demami. Z czasem, z racji dostępności innych metod pozyskiwania oprogramowania, copy party przerodziły się w demo party, czyli spotkanie służące pokazaniu najnowszych i najciekawszych osiągnięć grup i koderów, połączone z odrobiną zdrowej konkursowej rywalizacji.

Do najbardziej znanych zlotów w Polsce należą (bądź należały) między innymi: Last Party, Lato Ludzików, QuaST i East Party.

Kameralną i lokalną odmianą copy party można nazwać tzw. Sztab Kryzysowy.

Personal tools