Copy party

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 10:00, 6 wrz 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 10:35, 31 sty 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)
(odstubienie.)
Next diff →
Linia 6: Linia 6:
Do najbardziej znanych zlotów w Polsce należą (bądź należały) między innymi: [[Last Party]], [[Lato Ludzików]], [[QuaST]] i [[East Party]]. Do najbardziej znanych zlotów w Polsce należą (bądź należały) między innymi: [[Last Party]], [[Lato Ludzików]], [[QuaST]] i [[East Party]].
- 
Kameralną i lokalną odmianą ''copy party'' można nazwać tzw. [[Sztab Kryzysowy]]. Kameralną i lokalną odmianą ''copy party'' można nazwać tzw. [[Sztab Kryzysowy]].
- 
-{{stub}} 
[[Kategoria:Glosariusz]] [[Kategoria:Glosariusz]]

Wersja z dnia 10:35, 31 sty 2006

Copy Party - spotkanie tzw. "sceny", czyli grupy ludzi związanego z danym typem komputera, zazwyczaj związane z demonstracją umiejętności tworzenia na dany sprzęt. Może to być spotkanie cykliczne, jak też jednorazowe.

Oryginalna nazwa - "copy party" - pochodzi od faktycznego celu pierwszych tego typu spotkań, czyli spotkania towarzyskiego (party) połączonego z kopiowaniem programów (zwanych też ogólnie stuffem). Trzeba pamiętać, że kiedyś, w początkach demosceny, była to jedyna realna możliwość zapoznania się z najnowszymi programami użytkowymi oraz demami. Z czasem, z racji dostępności innych metod pozyskiwania oprogramowania, copy party przerodziły się w demo party, czyli spotkanie służące pokazaniu najnowszych i najciekawszych osiągnięć grup i koderów, połączone z odrobiną zdrowej konkursowej rywalizacji.

Do najbardziej znanych zlotów w Polsce należą (bądź należały) między innymi: Last Party, Lato Ludzików, QuaST i East Party.

Kameralną i lokalną odmianą copy party można nazwać tzw. Sztab Kryzysowy.

Personal tools