Demo-maker

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 19:17, 6 paź 2005
Dracon (Dyskusja | wkład)
(kolejny demo-maker... ;))))
← Previous diff
Wersja z dnia 23:26, 31 paź 2005
Mikey (Dyskusja | wkład)
(drobna poprawka stylu , dopisek.)
Next diff →
Linia 1: Linia 1:
'''Demo-maker''' jest narzędziem służącym ogólnie do szybkiego i bezbolesnego tworzenia [[demo|dema]]. Zawiera zwykle podstawowe, ograniczone elementy, które pomagają uzyskać jakiś efekt. Typowym, znanym na scenie atari narzędziem (spośród kilku) jest komercyjny program "Demo Construction Kit" '''(DCK)'''), z którego korzystania stał się znany np. [[Qbek]] - vide "Belmondo Demo". Innym, w zasadzie podobnym programem jest [http://tiny.pl/q8lm "'''Demo-Maker v2.0'''"] autorstwa Alana/CIA-Team. '''Demo-maker''' jest narzędziem służącym ogólnie do szybkiego i bezbolesnego tworzenia [[demo|dema]]. Zawiera zwykle podstawowe, ograniczone elementy, które pomagają uzyskać jakiś efekt. Typowym, znanym na scenie atari narzędziem (spośród kilku) jest komercyjny program "Demo Construction Kit" '''(DCK)'''), z którego korzystania stał się znany np. [[Qbek]] - vide "Belmondo Demo". Innym, w zasadzie podobnym programem jest [http://tiny.pl/q8lm "'''Demo-Maker v2.0'''"] autorstwa Alana/CIA-Team.
-Do demo-makerów można by też w sumie zaliczyć program [[MOVIE MAKER|"Atari Movie Maker"]], Animator (L.K. Avalon oraz Foxa), "[[Film Editor]]" autorstwa Brothers Production oraz "Screen Maker" [[Seban|Sebana]].+Do demo-makerów można by też zaliczyć program [[MOVIE MAKER|"Atari Movie Maker"]], Animator (L.K. Avalon oraz Foxa), "[[Film Editor]]" autorstwa Brothers Production oraz "Screen Maker" [[Seban|Sebana]].
 + 
 +Zaznaczyć należy, iż używanie demomakerów jest traktowane na scenie raczej w kategorii [[Lamer|lamerstwa]], a autor produkcji może liczyć w najlepszym przypadku na dużą dawkę solidnego śmiechu - w najgorszym natomiast, na całkowity ostracyzm.
{{stub}} {{stub}}
[[Kategoria:Glosariusz]] [[Kategoria:Glosariusz]]

Wersja z dnia 23:26, 31 paź 2005

Demo-maker jest narzędziem służącym ogólnie do szybkiego i bezbolesnego tworzenia dema. Zawiera zwykle podstawowe, ograniczone elementy, które pomagają uzyskać jakiś efekt. Typowym, znanym na scenie atari narzędziem (spośród kilku) jest komercyjny program "Demo Construction Kit" (DCK)), z którego korzystania stał się znany np. Qbek - vide "Belmondo Demo". Innym, w zasadzie podobnym programem jest "Demo-Maker v2.0" autorstwa Alana/CIA-Team.

Do demo-makerów można by też zaliczyć program "Atari Movie Maker", Animator (L.K. Avalon oraz Foxa), "Film Editor" autorstwa Brothers Production oraz "Screen Maker" Sebana.

Zaznaczyć należy, iż używanie demomakerów jest traktowane na scenie raczej w kategorii lamerstwa, a autor produkcji może liczyć w najlepszym przypadku na dużą dawkę solidnego śmiechu - w najgorszym natomiast, na całkowity ostracyzm.


Ten artykuł to tylko zalążek. Możesz pomóc rozwojowi Atariki poprzez rozszerzenie go o więcej informacji.

Personal tools