Dyskusja:Optymalizacja

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 09:47, 1 mar 2006
Mikey (Dyskusja | wkład)

← Previous diff
Wersja z dnia 13:30, 19 maj 2006
Epi (Dyskusja | wkład)

Next diff →
Linia 12: Linia 12:
Ale mysle ze tez trzeba to jakos zneutralizowac, ale na pewno nie taka definicja jak podal Jellonek, zbyt ogolna. Ale mysle ze tez trzeba to jakos zneutralizowac, ale na pewno nie taka definicja jak podal Jellonek, zbyt ogolna.
[[Wikipedysta:Mikey|Mikey]] 10:47, 1 mar 2006 (CET) [[Wikipedysta:Mikey|Mikey]] 10:47, 1 mar 2006 (CET)
 +
 +Przecież tu chyba nie ma o czym dyskutować. IMHO optymalizację kodu można zdefiniować jednym równoważnikiem zdania: "Przebudowa kodu w celu zmniejszenia jego rozmiarów i/lub skrócenia czasu wykonania". Faktycznie, w ogólnym pojęciu wykonuje się ją obecnie rzadko, za to na scenie, a z tą w dużej mierze związane jest Atariki, jest to ciągle praktyka powszechna i pożądana. Czyli jestem za wywaleniem określenia "dawny zwyczaj". --[[Użytkownik:Epi|Epi]] 15:30, 19 maj 2006 (CEST)

Wersja z dnia 13:30, 19 maj 2006

Jako że ten "dawny zwyczaj" cholernie mi nie pasuje, proponuje zastąpić pierwszy akapit (i reszte dostosować) czymś takim: "Proces modyfikacji obecnej formy danej rzeczy, celem uzyskania lepszych efektów, pod kątem określonych kryteriów.

W przypadku tworzenia oprogramowania, kryteriami mogą być:

  • wydajność kodu (prędkość działania),
  • objętość kodu (minimalizacja zużytego miejsca w pamięci/na nośniku pamięci),

a w przypadku przestrzeni dyskowej np. układ danych pozwalający na najszybszy odczyt."

Co o tym sądzicie? Jellonek 09:19, 1 mar 2006 (CET)

'dawny dobry zwyczaj' to prawda, teraz prawie nikt juz nie optymalizuje.... Ale mysle ze tez trzeba to jakos zneutralizowac, ale na pewno nie taka definicja jak podal Jellonek, zbyt ogolna. Mikey 10:47, 1 mar 2006 (CET)

Przecież tu chyba nie ma o czym dyskutować. IMHO optymalizację kodu można zdefiniować jednym równoważnikiem zdania: "Przebudowa kodu w celu zmniejszenia jego rozmiarów i/lub skrócenia czasu wykonania". Faktycznie, w ogólnym pojęciu wykonuje się ją obecnie rzadko, za to na scenie, a z tą w dużej mierze związane jest Atariki, jest to ciągle praktyka powszechna i pożądana. Czyli jestem za wywaleniem określenia "dawny zwyczaj". --Epi 15:30, 19 maj 2006 (CEST)

Personal tools