Dyskusja:Polskie znaki

From Atariki

(Różnice między wersjami)
Jump to: navigation, search
Wersja z dnia 20:25, 16 wrz 2023
0xF (Dyskusja | wkład)
(kody internal)
← Previous diff
Aktualna wersja
Mono (Dyskusja | wkład)
(co jest w kolumnie "kodowanie")
Linia 2: Linia 2:
Domyślam się, że mimo "kodowania INTERNAL" kody w tabelce są zawsze ATASCII? Należałoby to opisać. Domyślam się, że mimo "kodowania INTERNAL" kody w tabelce są zawsze ATASCII? Należałoby to opisać.
--[[Użytkownik:0xF|0xF]] 22:25, 16 wrz 2023 (CEST) --[[Użytkownik:0xF|0xF]] 22:25, 16 wrz 2023 (CEST)
 +: Tak. Zwiodło mnie to, jak zdefiniowany jest font z Barymaga, a jest uporządkowany nie w standardowym ANTIC-owym internalu ale wg kodów ATASCII (dzięki czemu nie trzeba nic przekodowywać przy wyświetlaniu na ekranie). Mając na myśli "kodowanie" tutaj, myślałem jednak o tym jak są zapisane dokumenty tekstowe (taki PioTekst zapisuje kody ekranowe a nie ATASCII właśnie), bo to dokument przekodowujemy a nie zestaw znaków. [[Użytkownik:Mono|Mono]] 19:14, 22 wrz 2023 (CEST)

Aktualna wersja

Z tabelki wynika np. że w Barymagu "ą" jest zamiast wykrzyknika. Domyślam się, że mimo "kodowania INTERNAL" kody w tabelce są zawsze ATASCII? Należałoby to opisać. --0xF 22:25, 16 wrz 2023 (CEST)

Tak. Zwiodło mnie to, jak zdefiniowany jest font z Barymaga, a jest uporządkowany nie w standardowym ANTIC-owym internalu ale wg kodów ATASCII (dzięki czemu nie trzeba nic przekodowywać przy wyświetlaniu na ekranie). Mając na myśli "kodowanie" tutaj, myślałem jednak o tym jak są zapisane dokumenty tekstowe (taki PioTekst zapisuje kody ekranowe a nie ATASCII właśnie), bo to dokument przekodowujemy a nie zestaw znaków. Mono 19:14, 22 wrz 2023 (CEST)
Personal tools