Dyskusja:Turbo 2000F

From Atariki

Jump to: navigation, search

Rewelacyjnie iż Zenon zechciał podzielić się swoimi materiałami. Przydałby się jeszcze opis montażu tego turbo w magnetofonie i tu pytanie... Dely czy Zenon Ci to podeśle czy trzeba samemu uzupełnić opis? :) --Seban/SLIGHT 12:05, 4 maj 2008 (CEST)

Powoli wrzucam wszystko to, co Zenon mi podsyła. Nic więcej nie dostałem więc pozostaje Ci zwrócić się bezpośrednio do Niego. --dely 15:14, 4 maj 2008 (CEST)

No i właśnie tu jest problem. To co jest w tym artykule nie ma zasadniczego związku z systemem turbo. To tylko opis cartridge, który równie dobrze mógłby zawierać dowolne inne oprogramowanie... Proponowałbym usunięcie stąd tego opisu, bo nijak się ma do samego systemu turbo, którego dotyczy artykuł.--Pecus 15:45, 8 sty 2010 (CET)


Zaczynam mieć wątpliwości czy autorstwo Turbo2000F można przypisać firmie MUEL, w niektórych cartach do tego systemu widnieje informacja o firme RAWA-SOFT ze Szczecina, nie wiem czy Romuald Gonzewski/R&R Turbo Gonzo był właścicielem firmy RAWA SOFT czy on jako autor oprogramowania udzielał licencji zgłaszającym się do niego firmom, np. RAWA SOFT a w późniejszym czasie MUEL?).

Jest jeden ślad w sieci że Roumuald Gonzewski to być może ten człowiek: https://www.pkt.pl/firma/gontel-zaklad-uslug-telekomunikacyjnych-romuald-bogumil-gonzewski-5602838 . Szczecin pasuje, nazwisko to Gonżewski też, branża związana z elektroniką. Być może to ten sam człowiek? Pewności żadnej nie ma. --Seban/SLIGHT 13:46, 27 lis 2018 (CET)

jako przykład, jeden z obrazów cartridge Turbo 2000F prezentował następujące informacje:

t2000_pack_scr2.png t2000_pack_scr3.png

a cartridge pochodzący od firmy MUEL prezentował się tak:

Turbo2000F_muel_scr.png

^^^ jak widać autorstwo RAWA SOFT zostało pozostawione, dopisano jedynie informacje o firmie MUEL. Wydaje się zatem że historia jest nieco inna niż opisana w treści. Być może MUEL miało umowę z autorem systemu (Romualdem Gonzewskim) na redystrybucję, etc. Jednak informacja o tum jakoby MUEL opracowało ten system wydaje się być błędna. --Seban/SLIGHT 13:58, 27 lis 2018 (CET)

Personal tools